Hej kolęda kolęda

Strona główna » Aktualności » Hej kolęda kolęda

wielkość tekstu:A | A | A

Hej! Kolęda, kolęda… to kontynuacja od 21 lat cyklu koncertów kolęd i pastorałek śpiewanych z okazji radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Wiele znanych nam kolęd pochodzi sprzed kilkuset lat i wciąż są w wielowiekowej tradycji przekazywane z pokolenia na pokolenie.

W tym roku w święto Trzech Króli gościliśmy Chór Żeński Młodzieżowego Domu Kultury z Wielunia – laureata wielu prestiżowych Festiwali.

Koncert odbył się w barokowym kościele pw.św. Jana Chrzciciela w Olsztynie wśród szopki betlejemskiej, strojnych choinek i przy licznie zgromadzonej publiczności.

Wykonane kolędy był różnorodne. Znane, bliskie sercu i w nowych aranżacjach, ale wyróżniające się bogactwem melodii.  Chórem dyrygował Jakub Jurdziński.

Koncert odbył się pod patronatem Proboszcza Parafii pw.św. Jana Chrzciciela w Olsztynie Ks. Prałata Ryszarda Grzesika i Wójt Gminy Olsztyn Tomasza Kucharskiego, który złożył zebranym Noworoczne Życzenia.  Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie.

tekst: M. Matysek
foto: Ł. Matysek


 

czytano: 2698 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W kościele olsztyńskim znajduje się niezwykły obraz, na którym, jak głosi legenda, Anioł odbił własne oblicze słynące z nieziemskiej urody.dalej

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018