Konkurs plastyczny

Strona główna » Aktualności » Konkurs plastyczny

wielkość tekstu:A | A | A


Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie Rysunkowym dla Dzieci „Woda: Skąd się bierze woda? Woda jako źródło życia.”


Konkurs kierowany jest do uczestników w wieku 6-14 lat. Prace można składać do 28 lutego 2013 r w Urzędzie Gminy Olsztyn, Pl. Piłsudskiego 10, pok. 13.


Temat konkursu:
„Woda: Skąd się bierze woda? Woda jako źródło życia”.


Wszystko, co możemy zdefiniować jako życie powstaje dzięki wodzie. Bez niej żadna roślina, zwierzę czy człowiek nie mogłyby istnieć. Dzięki wodzie rośliny rosną, a my możemy oddychać czystym powietrzem i spożywać zdrową żywność. Bez wody żaden organizm na naszej planecie nie mógłby przetrwać.

Oceany, rzeki, jeziora oraz inne zbiorniki wodne są domem dla niezliczonej liczby gatunków roślin i zwierząt. Woda wspomaga życie na wiele sposobów. Używamy jej w rolnictwie, produkcji oraz transporcie. Jako alternatywne źródło energii dostarcza prąd do naszych domów. Jednocześnie woda reguluje temperaturę Ziemi.

Woda jest źródłem życia na Ziemi. Wszystkim nam jest niezbędna do życia i zajmuje aż 71% powierzchni Ziemi. Zanieczyszczenia wody mają bardzo negatywny wpływ na źródła wody pitnej, rzeki, jeziora oraz oceany na całym świecie. W konsekwencji cierpią ludzie oraz wszystkie inne organizmy zamieszkujące naszą planetę.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

  • Praca rysunkowa powinna przedstawiać, w jaki sposób postrzegamy środowisko.
  • Praca musi być wykonana w formacie A4 lub A3.
  • Na odwrocie pracy należy umieścić: imię i nazwisko, datę urodzenia (dzień, miesiąc, rok), płeć oraz adres zamieszkania wraz z numerem telefonu i adresem e-mail.
  • Technika pracy jest dowolna (kredki, akwarele, flamastry, itp.).
  • Prace nie mogą być jednocześnie zgłaszane do udziału w innych konkursach.
  • Prace nie mogą zawierać wizerunków znanych osobistości, nazw organizacji ani znaków towarowych. Prace nie mogą zawierać żadnych słów ani opisów.
  • Akceptowane będą wyłącznie oryginały prac.
  • Każdy uczestnik konkursu może zgłosić więcej niż jedną pracę.


Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich pracy na rzecz organizatorów. Przesłane prace nie zostaną zwrócone autorom. Prace mogą zostać umieszczone na wystawach, stronach internetowych, plakatach i w publikacjach służących podnoszeniu świadomości dzieci na temat ochrony środowiska. Mogą też być wykorzystane do pozyskiwania funduszy na promowanie działań dzieci na rzecz środowiska.

Głównym organizatorem konkursu jest Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP). Współorganizatorami konkursu są japońska Fundacja na rzecz Globalnego Pokoju i Środowiska (Japan-based Foundation for Global Peace and Environment – FGPE), koncern Bayer oraz Nikon.

Więcej na: http://www.unic.un.org.pl

czytano: 2865 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W czasach międzywojennych w Jaskini Towarnej, zwanej także Jaskinią Niedźwiedzią, znaleziono szczątki niedźwiedzi jaskiniowych i ślady pobytu ludzi ze ...dalej

Jaskinia Towarna
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018