Konkurs na tradycyjne ozdoby bibułkowe

Strona główna » Aktualności » Konkurs na tradycyjne ozdoby bibułkowe

wielkość tekstu:A | A | A

Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału XII Regionalnym Konkursie na tradycyjne ozdoby bibułkowe pod patronatem Wójta Gminy Olsztyn.

Celem konkursu jest zachowanie starej tradycji ozdabiania wnętrz mieszkalnych, pobudzenie i promocja twórczości ludowych artystów, pozyskanie dla tej tradycji nowych i młodych twórców.

Konkurs jest otwarty i dostępny dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Przedmiotem konkursu są tradycyjne ozdoby bibułkowe (pojedyncze kwiaty, wiązanki, girlandy, rozety, bukiety, wianki, pająki, a także inne ozdoby nawiązujące do tradycji zdobnictwa bibułkowego).

Każda praca winna być przygotowana przez jednego indywidualnego wykonawcę.

Autorom najciekawszych i najpiękniejszych ozdób i kwiatów zostaną przyznane nagrody pieniężne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie. O ilości i wysokości nagród konkursowych zadecyduje Komisja plastyków i etnografów. Prace konkursowe z opisem zawierającym: imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, wiek, numer telefonu, należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie, 42-256 Olsztyn, Pl. Mar. J. Piłsudskiego 15, w dniach  7 – 8 maja 2013 roku w godz. 9.00-20.00. 10 maja 2013 r. znany będzie werdykt komisji.

Ogłoszenie wyników konkursu połączone z wręczeniem nagród nastąpi podczas VIII Festynu rodzinnego w ogrodach plebańskich dnia 16 czerwca 2013 roku o godzinie 1630 (dokładne miejsce imprezy: Parafia pw.św. Jana Chrzciciela w Olsztynie, ogrody plebańskie obok kościoła). Wystawa czynna będzie od 5 czerwca do 24 czerwca 2013 roku w godzinach pracy Ośrodka. Wszystkie prace konkursowe przechodzą na własność Wydziału Promocji Gminy Olsztyn i będą stanowić upominki podczas różnych imprez organizowanych w ciągu roku.

Współpraca: Starostwo Powiatowe w Częstochowie
 

Zapraszamy do udziału

Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie
tel. (034) 328 53 13

czytano: 2490 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Na terenie gminy Olsztyn znajduje się największy rezerwat na Jurze - SOKOLE GÓRY, a w nim najgłębsza znana jurajska jaskinia STUDNISKO o głębokości ...dalej

Sokole Góry
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018