Udział Gminnego KGW w pielgrzymce

Strona główna » Aktualności » Udział Gminnego KGW w pielgrzymce

wielkość tekstu:A | A | A

19 maja br. rolnicy i członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Olsztyn wzięli udział w pielgrzymce do Matki Boskiej Gidelskiej

W ubiegłą niedzielę pod drewnianym kościółkiem w Gidlach zebrali się liczni uczestnicy uroczystości poświęconej rolnikom, ogrodnikom i sadownikom.

Po krótkim nabożeństwie uroczysta procesja wyruszyła do pobliskiego Sanktuarium Matki Boskiej Gidelskiej. Mszę świętą odprawiał Ks. inf. Ireneusz Skubiś – redaktor naczelny „Niedzieli” w asyście Eugeniusza Sikorskiego - duszpasterza rolników, przeora dominikanów i miejscowych duchownych. Członkinie naszego KGW odczytały modlitwy podczas tej uroczystej Mszy św.

- W Gidlach jest wiele ciekawych miejsc, godnych zwiedzenia, oprócz sanktuarium z cudowną figurką Matki Boskiej Gidelskiej jest zabytkowy, drewniany kościółek i kościół parafialny. Na placu przy gidelskim Sanktuarium Matki Boskiej rośnie drzewko, którego nasienie poświęcił papież Jan Paweł II, a w sadzeniu w 2007 roku asystowały m. in. członkinie KGW z naszej gminy - informuje Bernadetta Niemczyk, Gminna Przewodnicząca KGW w Olsztynie. - Zachęcamy do udziału w przyszłorocznej pielgrzymce – dodaje Przewodnicząca koła.

czytano: 1761 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Według przekazów pod zamkiem istnieje rozległy system jaskiń i korytarzy wykutych w skale. Mówi się też o podziemnym tunelu łączącym olsztyńską ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018