Europejskie Spotkanie Kobiet

Strona główna » Aktualności » Europejskie Spotkanie Kobiet

wielkość tekstu:A | A | A

28 czerwca br. członkinie Kół Gospodyń wiejskich z trzech powiatów: częstochowskiego, lublinieckiego i kłobuckiego, uczestniczyły w spotkaniu z Małgorzatą Handzlik, Posłanką do Parlamentu Europejskiego.

Naszą Gminę, w Poczesnej reprezentowały Panie z KGW w Biskupicach, Kusiętach, Olsztynie i Zrębicach. Przewodniczyła im współorganizatorka wydarzenia Bernadetta Niemczyk krajowa i gminna szefowa KGW.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Posłanka na Sejm RP Halina Rozpondek, Poseł Grzegorz Sztolcman, wicestarosta powiatu częstochowskiego Janusz Krakowian, dyrektor częstochowskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Stanisław Gmitruk, zastępca dyrektora KRUS Małgorzata Niemczyk. Gospodarzem był wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma.

- Takie spotkania służą rozmowom o naszych problemach. Są także doskonałą edukacją. Chodzi mi o fundusze europejskie. Dobrze jest poinformować jak je pozyskiwać i jak z nich korzystać. Na takich spotkaniach można o tym wszystkim opowiedzieć – powiedziała podczas spotkania Europosłanka Małgorzata Handzlik.

- Spotkanie uświetnił występ zespołu „Wrzosowianie”. Na zakończenie odbyło się również losowanie wyjazdu do Brukseli, które wygrały trzy osoby, z każdego powiatu po jednej osobie. Uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki od Pani Handzlik. – informuje Przewodnicząca Rady Krajowej KGW Bernadetta Niemczyk.

M. Kosielak

czytano: 2186 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Na terenie gminy Olsztyn znajduje się największy rezerwat na Jurze - SOKOLE GÓRY, a w nim najgłębsza znana jurajska jaskinia STUDNISKO o głębokości ...dalej

Sokole Góry
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018