Lokalne Członkinie KGW na Dożynkach Jasnogórskich

Strona główna » Aktualności » Lokalne Członkinie KGW na Dożynkach Jasnogórskich

wielkość tekstu:A | A | A

W dniach 31 sierpnia - 2 września br. odbyły się Dożynki Jasnogórskie. Panie z Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich wraz z przewodniczącą Krajowej i Gminnej Rady KGW, Bernadettą Niemczyk uczestniczyły w uroczystościach i przygotowały stoisko, na którym częstowały regionalnymi przysmakami.

W niedzielę Na błoniach Jasnogórskich odbyła się uroczysta Msza św. Dożynkowa z błogosławieństwem wieńców żniwnych, której przewodniczył ks. bp Marian Rojek, homilię wygłosił ks. bp Józef Zawitkowski.

W tym roku po raz dwudziesty drugi religijnym uroczystościom dożynkowym na Jasnej Górze towarzyszyła Krajowa Wystawa Rolnicza, której organizatorem był Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

W uroczystościach wśród kilkudziesięciu tysięcy wiernych, uczestniczył prezydent RP, Bronisław Komorowski i minister rolnictwa i rozwoju wsi, Stanisław Kalemba.

 

czytano: 1916 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Według przekazów pod zamkiem istnieje rozległy system jaskiń i korytarzy wykutych w skale. Mówi się też o podziemnym tunelu łączącym olsztyńską ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018