Powiatowe święto dożynkowe

Strona główna » Aktualności » Powiatowe święto dożynkowe

wielkość tekstu:A | A | A

Chleb jemy codziennie – pszenny, żytni, razowy… pachnący z wypieczoną skórką, okrągły, podłużny brytfankowy i nikomu się on nie nudzi. Za to, że go mamy, szczerze dziękujemy raz w roku na tzw. dożynkach inaczej wieńcowinach, tradycyjnym polskim dziękczynnym święcie.

Taką możliwość podziękowania i modlitwy miała nasza gminna delegacja na Dożynkach Powiatowych Powiatu Częstochowskiego w Dąbrowie Zielonej dnia 8 września 2013 roku w cudowną, piękną wrześniową niedzielę.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Biskupic, Kusiąt, Olsztyna  i Zrębic wraz z Przewodniczącą Zarządu Krajowego Kół Gospodyń Wiejskich Bernadettą Niemczyk, z tradycyjnym wieńcem dożynkowym, godnie reprezentowały gminę Olsztyn. Wspólnie z członkiniami obecni na uroczystości byli: Wójt Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Konieczny, Radna Gminy Teresa Pala i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Mariola Matysek.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele pw.św. Jakuba, na której zostały poświęcone tegoroczne zbiory i wieńce dożynkowe, po czym wyruszył barwny, dożynkowy korowód na plac Kościuszki, gdzie była zlokalizowana scena, promocyjne stoiska gmin i instytucji.

Miłym akcentem dla naszej gminy było wręczenie I nagrody Starosty Częstochowskiego uzyskanej w konkursie „Estetycznie Zagospodarowana Zagroda Wiejska”, którą otrzymali Teresa i Jerzy Pala z Krasawy.

Wielu gości zabierało głos, ale jeden wołający o szacunek dla chleba i pracy rolnika był wspólny.


M.Matysek
foto M.Piecuch

 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 3818 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Na terenie gminy Olsztyn znajduje się największy rezerwat na Jurze - SOKOLE GÓRY, a w nim najgłębsza znana jurajska jaskinia STUDNISKO o głębokości ...dalej

Sokole Góry
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018