Przodujący rolnik i najpiękniejsza zagroda

Strona główna » Aktualności » Przodujący rolnik i najpiękniejsza zagroda

wielkość tekstu:A | A | A

Teresa i Jerzy Pala z Krasawy oraz Grzegorz Ulrich ze Zrębic Pierwszych to laureaci konkursów, których wyniki ogłoszono podczas tegorocznych dożynek powiatowych, 8 września w Dąbrowie Zielonej. 

Teresa i Jerzy Pala zajęli pierwsze miejsce w powiecie częstochowskim w konkursie na „Estetyczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej”. Państwo Teresa i Jerzy Pala prowadzą gospodarstwo w Krasawie. Na 14 hektarach uprawiają głównie zboża. Hodują również drób. Gospodarstwo jest zmechanizowane. Wokół  domu jest nowocześnie urządzony ogród. Przeważają w nim ciekawostki świata ogrodniczego.Sporą część zajmuje zadbany trawnik, na rabatach posadzono wiele roślin o kolorowych liściach oraz roślin kwitnących takich jak: hortensje, juki czy aksamitki. Maszyny rolnicze mają wydzielone miejsce. Za budynkami jest duży ogród warzywny i sad. Miłym akcentem w ogrodzie jest altana,w której gospodarze z rodziną wypoczywają.

Grzegorz Ulrich znalazł się natomiast wśród „Przodujących producentów rolnych” na terenie powiatu. W 2011 roku utworzył gospodarstwo rolne o powierzchni 17 ha. W 2013 roku ukończył rolnicze studia podyplomowe. Głównym kierunkiem działalności gospodarstwa jest produkcja roślinna. Uprawia między innymi  owies, żyto, jęczmień, pszenicę i mieszanki zbożowe. W 2011 roku skorzystał z funduszy unijnych z działania „Ułatwienie startu młodym rolnikom”. Dzięki temu zakupił ciągnik marki „New Holland” 107km i opryskiwacz. Obecnie w gospodarstwie Grzegorza Ulricha prowadzony jest program rolno-środowiskowy Pakiet 8 (ochrona gleb i wód).
Grzegorz Urlich ma wiele planów i marzeń. Dzięki unijnemu wsparciu znacznie szybciej rozwija swoje gospodarstwo. Zamierza w przyszłości skorzystać z innych dostępnych środków unijnych. Rolnik upatruje w pomocy  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wielką szansę dla rozwoju swojej działalności. Chwali sobie pomoc rodziców, ale także Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

Nagrody laureatom wręczyli: starosta częstochowski, Andrzej Kwapisz oraz wójt Gminy Dąbrowa Zielona, Maria Włodarczyk. Gratulujemy!

Drugi od lewej, Grzegorz Ulrich - przodujący producent rolny w gminie i powiecieTrzecia od lewej, Teresa Pala - współwłaścicielka najpiękniejszej posesji w gminie i powiecieWyróżniona posesja Teresy PaliWyróżniona posesja Teresy PaliWyróżniona posesja Teresy PaliWyróżniona posesja Teresy Pali

czytano: 1892 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Najlepsze warunki do uprawiania Nordic Walking w gminie Olsztyn dają Sokole Góry. Pierwszy Jurajski Zjazd Miłośników Nordic Walking w Gminie Olsztyn ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018