Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem

Strona główna » Aktualności » Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Olsztyn kontynuuje działania określone w porozumieniu zawartym z Częstochowskim Stowarzyszeniem ETOH, w ramach którego od zeszłego roku w Urzędzie Gminy Olsztyn działa Filia „Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem”.

Pomoc pokrzywdzonym jest udzielana bezpłatnie, przez wykwalifikowanych konsultantów w zakresie prawa i psychologii. Wsparciem zostaną objęte osoby pokrzywdzone m.in.: w wypadkach komunikacyjnych, wypadkach w pracy, pokrzywdzone przemocą, kradzieżą, rozbojem, mobbingiem.

Do punktu można się zgłaszać do 31 grudnia 2014 r., we wtorki (od godz. 13.00 do 18.00) oraz w środy (od godz. 10.00 – 15.00).

W OKRESIE OD 15 SIERPNIA DO 31 GRUDNIA 2013r. w Filii Ośrodka w Olsztynie na bezpośrednie potrzeby osób pokrzywdzonych przestępstwem – mieszkańców gminy Olsztyn wydatkowano kwotę 54 850,00 zł., w tym:

  • BONY ŻYWNOŚCIOWE (wsparcie polegające na przekazaniu osobom pokrzywdzonym przestępstwem bonów żywnościowych do wykorzystania w większości placówek handlowych w kraju, niniejsza pomoc przekazana została osobom w trudnej sytuacji finansowej ale również życiowej, najczęstszymi beneficjentami owego wsparcia były ofiary przemocy domowej – matki, bądź ojcowie samotnie wychowujący dzieci, ofiary rabunków, oszustw, kradzieży, pobić, wyłudzeń) wydatkowano: 13 050,00 zł
  • PORADY PRAWNE - wydatkowano: 22 800,00 zł.
  • POMOC PSYCHOLOGICZNĄ – wydatkowano: 19 000,00 zł.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdziesz na www.centrumterapii.czest.pl (w zakładce STOWARZYSZENIE).

czytano: 1214 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W czasach międzywojennych w Jaskini Towarnej, zwanej także Jaskinią Niedźwiedzią, znaleziono szczątki niedźwiedzi jaskiniowych i ślady pobytu ludzi ze ...dalej

Jaskinia Towarna
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018