Przedstawiciele z Gminy Olsztyn na pielgrzymce w Gidlach

Strona główna » Aktualności » Przedstawiciele z Gminy Olsztyn na pielgrzymce w Gidlach

wielkość tekstu:A | A | A

18 maja 2014 r. rolnicy i członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Olsztyn wzięły udział w archidiecezjalnej pielgrzymce do Matki Boskiej Gidelskiej.

W ubiegłą niedzielę pod drewnianym kościółkiem pw. św. Marii Magdaleny w Gidlach, zebrali się liczni uczestnicy uroczystości poświeconej rolnikom, ogrodnikom i sadownikom.

Po godzinkach o Niepokalanym Poczęciu  NMP, modlitwie o dobre urodzaje i poświęceniu pól, uroczysta procesja wyruszyła do pobliskiego Sanktuarium Matki Boskiej Gidelskiej. Msza święta była koncelebrowana przez ks. prałata Jarosława Srokę, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Społeczno-Zawodowego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

- W Gidlach jest wiele ciekawych miejsc, godnych zwiedzenia, oprócz sanktuarium z cudowną figurką Matki Boskiej Gidelskiej jest zabytkowy, drewniany kościółek i kościół parafialny. Na placu przy gidelskim Sanktuarium Matki Boskiej rośnie drzewko, którego nasionko poświęcił papież Jan Paweł II, a w sadzeniu w 2007 roku asystowały  m.in. członkinie KGW z naszej gminy – informuje Bernadetta Niemczyk, Gminna Przewodnicząca KGW w Olsztynie.

MK

 

czytano: 1992 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Najlepsze warunki do uprawiania Nordic Walking w gminie Olsztyn dają Sokole Góry. Pierwszy Jurajski Zjazd Miłośników Nordic Walking w Gminie Olsztyn ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018