Porażka Sokoła na nowym stadionie

Strona główna » Aktualności » Porażka Sokoła na nowym stadionie

wielkość tekstu:A | A | A

Nie tak wyobrażaliśmy sobie pierwsze spotkanie na nowym stadionie przy Zielonej  Olszynie. W meczu drugiej kolejki A-klasy Sokół Olsztyn przegrał z Piastem Przyrów 2 – 4, mimo że po dwudziestu minutach prowadził dwoma golami, a od 25 minuty grał z przewagą jednego zawodnika.

Olsztynianie rozpoczęli spotkanie od zdecydowanych ataków i na efekty takiej gry nie trzeba było długo czekać. Najpierw błąd w obronie Piasta wykorzystał Karol Magiera, a następnie po rzucie rożnym trafił 17-wychowanek Sokoła Nicjo Strączyński i tym samym po 18 minutach nasz zespół prowadził 2 – 0.

Piast odpowiedział bramką jeszcze przed przerwą, ale od 25 minuty musiał radzić sobie w dziesięciu, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał jeden z ich graczy. Wynik 2 – 1 utrzymał się do końca pierwszej połowy, a po zmianie stron na boisku rządziła już tylko jedna drużyna i niestety nie był nią Sokół. Grający w osłabieniu Piast zdołał strzelić trzy gole i tym samym odniósł zwycięstwo 4 – 2.

Po sobotnim spotkaniu na pochwałę zasługują przede wszystkim kibice olsztyńskiego klubu, którzy licznie zgromadzili się na trybunach nowego stadionu i w drugiej połowie zgotowali naszym piłkarzom fantastyczny doping i bez wątpienia zasłużyli na miano „dwunastego” zawodnika Sokoła.

Teraz piłkarzy Sokoła czeka wyjazdowy mecz z Polonią Unią Widzów, natomiast kolejne spotkanie na stadionie przy Zielonej w Olsztynie rozegrane zostanie w środę 3 września. Wtedy to rywalem olsztynian w Pucharze Polski będzie zespół IV-ligowy, Zieloni Żarki.

SOKÓŁ OLSZTYN – PIAST PRZYRÓW 2 – 4 (2 – 1)
Gole dla Sokoła: K. Magiera, N. Strączyński