Powiatowe święto dożynkowe

Strona główna » Aktualności » Powiatowe święto dożynkowe

wielkość tekstu:A | A | A

Chleb jemy codziennie – pszenny, żytni, razowy… pachnący z wypieczoną skórką, okrągły, podłużny brytfankowy i nikomu się on nie nudzi. Za to, że go mamy, szczerze dziękujemy raz w roku na tzw. dożynkach inaczej wieńcowinach, tradycyjnym polskim dziękczynnym święcie.

Taką możliwość podziękowania i modlitwy miała nasza gminna delegacja na Dożynkach Powiatowych Powiatu Częstochowskiego w Kłomnicach 31 sierpnia 2014 roku.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Biskupic, Kusiąt, Olsztyna  i Zrębic wraz z Przewodniczącą Zarządu Krajowego Kół Gospodyń Wiejskich Bernadettą Niemczyk, z tradycyjnym wieńcem dożynkowym, godnie reprezentowały gminę Olsztyn. Wspólnie z członkiniami obecny na uroczystości był Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele pw. św. Marcina w Kłomnicach, na której zostały poświęcone tegoroczne zbiory i wieńce dożynkowe.

Uroczystośc ubarwiły swoimi występemi m.in Orkiestra Dęta Gminy Kłomnice, LZPIT "KLomnickie Płomyczki" oraz Zespół Spiewaczy "Klepisko". Na finał wystąpił zespół Centurion oraz zagrał DJ Kriss.

czytano: 1696 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Sokole Góry to największy rezerwat przyrody znajdujący się na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Nazwa nadana przez miejscową ludność pozwala ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018