Wigilijne potrawy naszych gospodyń

Strona główna » Aktualności » Wigilijne potrawy naszych gospodyń

wielkość tekstu:A | A | A

Gospodynie z gminy Olsztyn promowały tradycyjne potrawy wigilijne i świąteczne zwyczaje podczas IX Prezentacji Stołów Wigilijno - Bożonarodzeniowych, która odbyła się 13 grudnia 2014 r. w Koziegłowach.

Prezentację podobnie jak w ubiegłych latach połączono z Regionalnym Przeglądem Kolęd i Pastorałek. Naszą gminę na scenie i przy świątecznym stole reprezentowały członkinie KGW z Biskupic, Kusiąt, Olsztyna i Zrębic z Przewodniczącą Krajowej i Gminnej Rady KGW Bernadettą Niemczyk. Paniom towarzyszyła wiceprzewodnicząca Rady Gminy Olsztyn, Teresa Pala wraz z radnymi: Grażyną Elmanowską, Joanną Szydłowską, Mariuszem Stańcem oraz Joanna A. Haładyn, radna Powiatu Częstochowskiego.

Delegacje poszczególnych gmin suto zastawiły stoły potrawami wigilijnymi i bożonarodzeniowymi. Za przygotowanie prezentacji i udział w przeglądzie uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Łamano się opłatkiem, śpiewano kolędy, podziwiano rękodzieło  ludowe.

Wśród licznych gości na przedświątecznej uroczystości byli również: Poseł na Sejm RP: Artur Bramora, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Stanisław Gmitruk oraz radny Stanisław Dzwonnik, dyrekcja KRUS, Aleksandra Hadzik i Małgorzata Niemczyk, wójtowie, burmistrzowie i dyrektorzy ośrodków kultury w regionie.

Podczas wydarzenia obyło się również wręczenie medalu 150-lecia Kółek Rolniczych. Wyróżnienie to otrzymał burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, Jacek Ślęczka.

Organizatorem imprezy był Regionalny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych i Gmina Miasto Koziegłowy.

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali: J.E. Ks. Biskup Antonii Długosz, Prezes KZRKiOR Władysław Serafin oraz starostowie powiatów: myszkowskiego, częstochowskiego, kłobuckiego i lublinieckiego.

 

czytano: 2052 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Na terenie gminy Olsztyn znajduje się największy rezerwat na Jurze - SOKOLE GÓRY, a w nim najgłębsza znana jurajska jaskinia STUDNISKO o głębokości ...dalej

Sokole Góry
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018