Narodowe Święto Niepodległości

Strona główna » Aktualności » Narodowe Święto Niepodległości

wielkość tekstu:A | A | A

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

Z tej okazji w kościele p.w.św. Jana Chrzciciela w Olsztynie po Mszy świętej wystąpił chór o międzynarodowej sławie Collegium Cantorum Czestochoviensis. Repertuar zespołu obejmuje muzykę wszystkich epok począwszy od chorału gregoriańskiego aż po utwory współczesne. Nasz koncert nosił tytuł "Chopin-muzyczny patriota". Licznie zgromadzona publiczność słuchając pieśni i utworów muzycznych Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego oraz pieśni legionowych oddała hołd wielkiemu geniuszowi.

Po koncercie w sali Urzędu Gminy odbyło się spotkanie z kombatantami, radnymi, przedstawicielami instytucji i organizacji społecznych.

Chór wystąpił na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Koncert odbył się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Tomasza Kucharskiego i Ks. Prałata Ryszarda Grzesika. Wsparcia finansowego udzielił Bank Spółdzielczy w Poczesnej o/Olsztyn, którego prezesem jest Leszek Klimek, Radna Powiatu Częstochowskiego Joanna A. Haładyn, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Konieczny i Radny Grzegorz Sitak.
 

Mariola Matysek
 

czytano: 2386 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W kościele olsztyńskim znajduje się niezwykły obraz, na którym, jak głosi legenda, Anioł odbił własne oblicze słynące z nieziemskiej urody.dalej

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018