Olsztyn na dożynkach powiatowych

Strona główna » Aktualności » Olsztyn na dożynkach powiatowych

wielkość tekstu:A | A | A

Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Biskupic, Kusiąt, Olsztyna i Zrębic wraz z Przewodniczącą Zarządu Krajowego KGW , Bernadettą Niemczyk reprezentowały Gminę Olsztyn podczas Dożynek Powiatowych w Lelowie.
 
Dożynki odbyły się 30 sierpnia 2015 r. Nasze gospodynie uczestniczyły we wszystkich uroczystościach. Zaprezentowały uwity wcześniej wieniec, a dodatkowo na stoisku promocyjnym częstowały lokalnymi przysmakami i zapraszały do Olsztyna.
 
Dożynki były także okazją do wręczenia nagród w konkursach powiatowych, w których laureatami byli mieszkańcy gminy Olsztyn. Bożena i Bogusław Mizera ze Zrębic otrzymali nagrodę w konkursie„Przodujący Producent Rolny”. W konkursie „Ekologiczna Zagroda 2015” wyróżnienie odebrali: Dorota i Grzegorz Sztaner ze Zrębic. Gratulujemy!
 
Święto plonów rozpoczęło się od Mszy świętej w kościele pw. św. Marcina w Lelowie. Później korowód dożynkowy przeszedł ulicami na plac szkolny, gdzie odbyła się dalsza część imprezy: prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu częstochowskiego, koncert zespołu Stokrotki oraz zabawa taneczna.

czytano: 1561 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Niepowtarzalna sceneria zamkowego wzgórza i okolic Olsztyna służyła znakomitym reżyserom do kręcenia ujęć znanym filmów: Rękopis znaleziony w ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018