KGW na przeglądzie czterech gmin

Strona główna » Aktualności » KGW na przeglądzie czterech gmin

wielkość tekstu:A | A | A

16 kwietnia 2016 r. Członkinie Kół Gospodyń z terenu Gminy Olsztyn uczestniczyły w XIII Międzygminnym Przeglądzie Zespołów KGW, Zespołów Ludowych i Folklorystycznych, który odbył się w Dąbrowie Zielonej.
 
Ludowym pieśniom, piosenkom, przyśpiewkom, tańcom i wspólnym rozmowom nie było końca. Wszystko dla kultywowania tradycji, wymiany doświadczeń i umacniania międzygminnej integracji.
 
- Cieszymy się z możliwości uczestniczenia w tej integrującej region imprezie, która pozwala na wymianę doświadczeń i motywuje do dalszych działań w kierunku kultywowania tradycji ludowych - mówi Bernadetta Niemczyk, przewodnicząca KGW w Olsztynie.
 
Łącznie w przeglądzie wystąpiło dziewięć zespołów: trzy z Przyrowa, po dwa z Janowa i Dąbrowy Zielonej oraz po jednym z Olsztyna i Mstowa.
 
Spotkanie zorganizowały następujące instytucje: Gminny Ośrodek Kultury i KGW w Dąbrowie Zielonej, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie, Gminy Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Gminy Ośrodek Kultury  w Przyrowie.

czytano: 1489 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W kościele olsztyńskim znajduje się niezwykły obraz, na którym, jak głosi legenda, Anioł odbił własne oblicze słynące z nieziemskiej urody.dalej

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018