KOMUNIKAT. ZMIANA ORGANIZACJI PRACY.

Strona główna » Aktualności » KOMUNIKAT. ZMIANA ORGANIZACJI PRACY.

wielkość tekstu:A | A | A

KOMUNIKAT
W SPRAWIE ZMIANY ORGANIZACJI PRACY URZĘDU GMINY OLSZTYN

Od poniedziałku, 16 marca do odwołania zawieszona zostaje bezpośrednia obsługa Mieszkańców w Urzędzie Gminy Olsztyn. Nie oznacza to, że urząd nie będzie pracować. Urzędnicy będą obsługiwali Państwa, ale w trybie zdalnym - przez Internet oraz telefonicznie. Urząd będzie pracować w godzinach 8.00-14.00.

Ma to związek z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Olsztyn oraz pracowników urzędu, apelujemy o ograniczanie osobistych wizyt w urzędzie.

Prosimy, aby w każdej sprawie w pierwszej kolejności skontaktować się telefonicznie lub mailowo z odpowiednim urzędnikiem, który poinformuje o dalszej ścieżce postępowania. Kontakt telefoniczny lub mailowy, w wielu przypadkach wystarczy, by załatwić swoją sprawę. Pomocny będzie również serwis obywatel.gov.pl, dzięki któremu można wysyłać dokumenty drogą elektroniczną.
Jedynie Urząd Stanu Cywilnego będzie obsługiwał interesantów bezpośrednio, ale  też w ściśle wyznaczonej strefie i w ograniczonym zakresie. W USC Mieszkańcy będą mogli załatwić wyłącznie sprawy dotyczące rejestracji urodzeń i zgonów, ale po wcześniejszym umówieniu wizyty w urzędzie telefonicznie lub mailowo, dane kontaktowe – tel. 34 3285077 w. 24, 
e-mail: arespondek@olsztyn-jurajski.pl, mplatek@olsztyn-jurajski.pl


Informacje związane z zawarciem małżeństwa będą udzielane tylko telefonicznie i mailowo. Wnioski dotyczące rejestracji zagranicznych dokumentów stanu cywilnego mogą być składane wyłącznie drogą pocztową, natomiast pozostałe wnioski np. o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, o zmianę imienia i nazwiska, o sprostowanie lub uzupełnienie aktów stanu cywilnego można składać listownie lub przez platformę obywatel.gov.pl (dla osób posiadających profil zaufany – patrz poniżej).
Ilość uczestników ceremonii ślubnej ograniczamy do 8 osób, łącznie z Parą Młodą.


ZADZWOŃ, NAPISZ MAILA, SPRAWDŹ W INTERNECIE


Wiele spraw urzędowych można załatwić przez Internet. Na portalu www.olsztyn-jurajski.pl  w zakładce https://www.olsztyn-jurajski.pl/kategorie/urzad_online_1  mieszkańcy mogą znaleźć karty informacyjne z opisem poszczególnych spraw (platforma SEKAP). Dostępne w sieci druki, formularze i wnioski wystarczy wydrukować i wypełnić, a następnie wysłać do urzędu, bez konieczności osobistej wizyty w placówce. Jeśli chcemy zapytać o szczegóły naszej sprawy, w pierwszej kolejności zadzwońmy lub wyślijmy maila do urzędu zamiast przychodzić osobiście.

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO INTERNETOWE DO ZAŁATWIANIA SPRAW URZĘDOWYCH?


Na stronie epuap.gov.pl można założyć konto do załatwiania spraw urzędowych przez Internet (przycisk „Zarejestruj się”). Potwierdzić profil zaufany (niezbędny do podpisania dokumentu elektronicznego), możemy w jeden z poniższych sposobów:
1)    w systemie bankowości elektronicznej banków: T-Mobile, PKO BP S. A., Inteligo, Santander, Bank Pekao, mBank, ING, envelo, Millenium, Alior Bank,
2)    w Punkcie Potwierdzającym Urzędu Gminy Olsztyn (po uprzednim, telefonicznym umówieniu się pod nr tel. 571403414) lub innym (adresy Punktów Potwierdzających dostępne są na stronie internetowej pz.gov.pl).
Wnioski o udzielenie pomocy finansowej z zakresu świadczeń rodzinnych, m.in.: świadczenie wychowawcze (500+), świadczenie „Dobry start” (300+), zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny, fundusz alimentacyjny można składać za pośrednictwem portalu empatia.
Co ważne, jeśli na etapie składania wniosku wybierzemy elektroniczny sposób komunikacji, to cała procedura (np. decyzje, wezwania) zostanie przeprowadzona w ten sposób, bez konieczności osobistych wizyt w urzędzie czy odbioru pism na poczcie.
Przypominamy, że wszelkie opłaty można realizować w banku  lub przelewem internetowym. Decyzje podatkowe lub zawiadomienia o opłatach za wywóz śmieci zawierają Państwa indywidualne numery rachunków bankowych, na które należy wykonać przelew.


Ograniczenia dotyczą także pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. www.olsztyn-jurajski.pl/aktualnosci/3969


Poniżej dane telefoniczne i mailowe do poszczególnych referatów:
Sekretariat, Referat Administracyjny
- 343285077 w. 21, tel. kom. 668398055, sekretariat@olsztyn-jurajski.pl
Referat Promocji i Turystyki
– 343285077 w. 23, tel. kom. 668398010, kbiskup@olsztyn-jurajski.pl
Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności
– 343285077 w. 24, arespondek@olsztyn-jurajski.pl
Referat Ochrony Środowiska
– 34 3285077 w. 24, tel. 577212510, mplatek@olsztyn-jurajski.pl
Referat Informatyki
 – 34 3285077 w. 25, tel. kom. 571403414, pstolarski@olsztyn-jurajski.pl
Biuro Rady Gminy
– 34 3285077 w. 26, amigalska@olsztyn-jurajski.pl
Referat Inwestycji i Zamówień Publicznych
– 34 3285077 w. 27, tel. kom. 577212511, aceleban@olsztyn-jurajski.pl
Referat Oświaty
– 34 3285077 w. 28, szkoly@olsztyn-jurajski.pl
Referat Finansowy (podatki i opłaty lokalne)
– 34 3285077 w. 32, aadamus@olsztyn-jurajski.pl
Referat Finansowy (skarbnik, księgowość)
- 34 3285077 w. 30, skarbnik@olsztyn-jurajski.pl
Referat Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej
– 34 3285077 w. 33, tel. mkaminski@olsztyn-jurajski.pl
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie
– 34 3285077 w. 35, gops@olsztyn-jurajski.pl

APELUJEMY - ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE BEZ WYCHODZENIA Z DOMU 

czytano: 560 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Ruchomą szopkę olsztyńską Jan Wewiór rzeźbił przez 15 lat, ale dzieło to nadal nie jest w pełni ukończone, gdyż autor "Beltejemowa pod strzechą" ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018