Grali o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Olsztyn

Strona główna » Aktualności » Grali o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Olsztyn

wielkość tekstu:A | A | A

W rozegranym na olsztyńskim Orliku turnieju bezkonkurencyjna okazała się drużyna Abstynenta, która w drodze do finału wygrała wszystkie mecze, a w decydującym starciu zespół z Romanem Radeckim w składzie pokonał Team Częstochowa 1:0.

Późniejsi triumfatorzy jak burza przebrnęli przez rozgrywki grupowe – w trzech zwycięskich meczach strzelili dziewięć goli, tracąc tylko dwa i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału. Drugie miejsce w tej grupie zajęli Jaskiniowcy, w barwach których grali m.in. Sebastian Karoń i Dawid Woźniak, czyli dwaj najlepsi strzelcy Sokoła Olsztyn. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Jurajskich Wilków, a czwartym Przymiłowice.

 

Drużyna

1

2

3

4

Punkty

Miejsce

1

Abstynent

X

2 – 1

3 – 1

4 – 0

9

1

2

Jaskiniowcy

1 – 2

X

2 – 2

5 – 1

4

2

3

Jurajskie Wilki

1 – 3

2 – 2

X

0 – 0

2

3

4

Przymiłowice

0 – 4

1 – 5

0 – 0

X

1

4

O wiele bardziej wyrównana była rywalizacja w drugiej grupie. Tutaj losy awansu do półfinału rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim spotkaniu. Rzutem na taśmę miejsce w najlepszej czwórce wywalczył zespół Częstochowa Team, który po dwóch golach najskuteczniejszego zawodnika całego turnieju - Tomka Żydka wygrał z SGP i zajął w grupie pierwszą pozycję.

Z drugiego miejsca do półfinału weszła ekipa SGP. Tylko trzecie miejsce przypadło drużynie Olsztyna, która rozgrywki grupowe, podobnie jak pierwsza dwójka, zakończyła z sześcioma punktami, ale najgorszym bilansem bramkowym, przez co pozostała im walka tylko o piąte miejsce w turnieju. Zdecydowanie najsłabszą drużyną tej grupy były Zrębice, w barwach których wystąpili zawodnicy w wieku juniorskim.

 

Drużyna

1

2

3

4

Punkty

Miejsce

1

Częstochowa Team

X

2 – 0

2 – 3

7 – 0

6

1

2

SGP

0 – 2

X

3 – 0

9 – 0

6

2

3

Olsztyn

3 – 2

0 – 3

X

8 – 1

6

3

4

Zrębice

0 – 7

0 – 9

1 – 8

X

0

4

 

Drużyna Zrębic, dzięki wygranej 2:1 z Przymiłowicami turniej zakończyła na siódmym miejscu. W meczu o piąte miejsce zespół z Olsztyna po rzutach karnych pokonał Jurajskie Wilki.
 

Mecz o VII miejsce:
Zrębice 2 : 1 Przymiłowice
Mecz o V miejsce:
Olsztyn 2 : 2 k.2:1 Jurajskie Wilki


Awans do finału wywalczyły ekipy Częstochowy i Abstynenta. Pierwsi 2:0 pokonali Jaskiniowców, a drudzy okazali się nieznacznie lepsi od SGP.


1/2 finału:
Częstochowa 2 : 0 Jaskiniowcy
Abstynent 1 : 0 SGP


Trzecie miejsce w turnieju przypadło drużynie SGP, która w finale pocieszenia bez większych problemów uporała się z Jaskiniowcami, wygrywając 4:1.


W finale zespół złożony z piłkarzy Sokoła mieszkających na co dzień w Częstochowie musiał uznać wyższość Abstynenta. Nastawiona na obronę drużyna Romana Radeckiego pod koniec meczu wyprowadziła skuteczny kontratak, który dał im zwycięstwo w całym turnieju.


Mecz o III miejsce:
Jaskiniowcy 1 : 4 SGP
Mecz o I miejsce:
Częstochowa Team 0 : 1 Abstynent


Najlepszym piłkarzem turnieju został wybrany zawodnik SGP – Kamil Młyńczyk, a najlepszym bramkarzem Piotr Jabłoński z Częstochowa Team.

Pamiątkowe dyplomy dla wszystkich drużyn i puchary dla najlepszych wręczyli Przewodniczący Rady Gminy Olsztyn Janusz Konieczny, kierownik GOSiR Roman Radecki i prezes klubu Sokół Olsztyn Dariusz Górecki.
Patronat medialny nad imprezą sprawowała oficjalna strona Sokoła Olsztyn.

 

 

czytano: 2754 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Sokole Góry to największy rezerwat przyrody znajdujący się na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Nazwa nadana przez miejscową ludność pozwala ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018