Certyfikat dla Klubu Aktywności Lokalnej

Strona główna » Aktualności » Certyfikat dla Klubu Aktywności Lokalnej

wielkość tekstu:A | A | A

Dnia 5 października 2011 roku w hotelu Constancja w Częstochowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i podziękowań z okazji Światowego Dnia Turystyki. Honory gospodarza pełnił Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Wśród nagrodzonych znalazł się Klub Aktywności Lokalnej z Gminy Olsztyn.Pani Anna Pala w imieniu członkiń odebrała Certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej w kategorii „potrawa regionalna” za Pierogi Olsztyńskie.

Pierogi Olsztyńskie są wytworem Pań z Klubu Aktywności Lokalnej działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie od 2000 roku. Członkinie Klubu to doskonałe gospodynie. Na imprezach i uroczystościach serwują różne dania i przysmaki jednak Pierogi Olsztyńskie robią niesamowite wrażenie na każdym. Jest to już wizytówka Pań z Klubu, a zarazem Gminy Olsztyn.

Pierogi Olsztyńskie były serwowane na następujących imprezach: Festyn Rodzinny w ogrodach plebańskich, Marszobieg „Na Jurajskim szlaku”, Piknik Geologiczny, Festiwal Chartów, Regionalny Konkurs na tradycyjne ozdoby bibułkowe, Ogólnopolski Przegląd Abstynenckiej Twórczości Artystycznej, Dożynki gminno-parafialne, podczas Galerii Letniej w Komnacie Zamkowej oraz na Festiwalu Sztuki Kulinarnej „Aleja dobrego smaku” w Częstochowie.

By je posmakować zapraszamy Państwa na imprezy do Gminy Olsztyn.
 

czytano: 2659 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W czasach międzywojennych w Jaskini Towarnej, zwanej także Jaskinią Niedźwiedzią, znaleziono szczątki niedźwiedzi jaskiniowych i ślady pobytu ludzi ze ...dalej

Jaskinia Towarna
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018