Wigilijne potrawy naszych gospodyń

Strona główna » Aktualności » Wigilijne potrawy naszych gospodyń

wielkość tekstu:A | A | A

VII Prezentacja Stołów Wigilijno - Bożonarodzeniowych w Myszkowie

Gospodynie z gminy Olsztyn promowały tradycyjne potrawy wigilijne i świąteczne zwyczaje podczas VII Prezentacji Stołów Wigilijno - Bożonarodzeniowych, która odbyła się 18 grudnia 2011 r. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie.

Prezentację podobnie jak w ubiegłych latach połączono z Regionalnym Przeglądem Ludowych Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich. Naszą gminę na scenie i przy świątecznym stole reprezentowały członkinie KGW z Olsztyna wraz z przewodniczącą Krajowej i Gminnej Rady KGW Bernadettą Niemczyk oraz przewodniczącym Rady Gminy Olsztyn Januszem Koniecznym.

Delegacje poszczególnych gmin suto zastawiły stoły potrawami wigilijnymi i bożonarodzeniowymi. Łamano się opłatkiem, śpiewano kolędy, podziwiano rękodzieło ludowe.

Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Myszkowie oraz Regionalny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych.

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali: J.E. Ks. Biskup Antonii Długosz, Prezes KZRKiOR Władysław Serafin oraz starostowie powiatów: myszkowskiego, częstochowskiego, kłobuckiego i lublinieckiego.

Bernadetta Niemczyk - Przewodnicząca Krajowej i Gminnej Rady KGW, odebrała z rąk Stanisława Gmitruka - Dyrektora Śląskiego Oddziału Regionalnego AMiAR w Częstochowie statuetkę dla Kół Gospodyń Wiejskich Ziemi Częstochowskiej w uznaniu za propagowanie polskich tradycji.

11 grudnia br. Panie z olsztyńskiego KGW uczestniczyły w VII Ogólnopolskiej Prezentacji Stołów Wigilijnych w Warszawie.

Przy wspólnym stole zasiedli m.in. Kardynał Kazimierz Nycz - Metropolita Warszawski oraz Tadeusz Nalewajk - Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nad spotkaniem w Warszawie patronat objęła małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska oraz Marek Sawicki Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Organizatorem wydarzenia, które odbyło się w hotelu „Dom Chłopa” był Krajowy Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych  oraz Fundacja Rolnictwa i Rozwoju Wsi im. N. Aleksiewicza.


 
 

VII Prezentacja Stołów Wigilijno - Bożonarodzeniowych w MyszkowieVII Prezentacja Stołów Wigilijno - Bożonarodzeniowych w MyszkowieVII Prezentacja Stołów Wigilijno - Bożonarodzeniowych w MyszkowieVII Prezentacja Stołów Wigilijno - Bożonarodzeniowych w MyszkowieVII Prezentacja Stołów Wigilijno - Bożonarodzeniowych w MyszkowieVII Prezentacja Stołów Wigilijno - Bożonarodzeniowych w MyszkowieVII Prezentacja Stołów Wigilijno - Bożonarodzeniowych w MyszkowieVII Ogólnopolska Prezentacja Stołów Wigilijnych w WarszawieVII Ogólnopolska Prezentacja Stołów Wigilijnych w WarszawieVII Ogólnopolska Prezentacja Stołów Wigilijnych w WarszawieVII Ogólnopolska Prezentacja Stołów Wigilijnych w WarszawieVII Ogólnopolska Prezentacja Stołów Wigilijnych w Warszawie

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 4850 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Sokole Góry to największy rezerwat przyrody znajdujący się na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Nazwa nadana przez miejscową ludność pozwala ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018