Debiut Orkiestry Dętej Gminy Olsztyn

Strona główna » Aktualności » Debiut Orkiestry Dętej Gminy Olsztyn

wielkość tekstu:A | A | A

Orkiestra Dęta Gminy Olsztyn po raz pierwszy wystąpiła 29 grudnia podczas uroczystej sesji Rady Gminy podsumowującej 2011 r. Zagrała trzy utwory: dwie kolędy i marsz. Występ dla młodych adeptów wzbudził wśród zebranych moc pozytywnych emocji, co zaowocowało bisem i owacjami na stojąco.

-
Trudno wyrazić emocje, które wzbudził we mnie występ Orkiestry. Czekałem na to wiele lat. Dźwięków marsza szczególnie brakowało mi podczas przemarszów z druhami w dniu obchodów św. Floriana. Wyrażam wielki podziw dla mistrza Tomasza Hadriana i wszystkich osób, które przyczyniły się do wskrzeszenia Orkiestry. – powiedział Władysław Sikorski, Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Olsztynie.

Gminna Orkiestra powstała z inicjatywy wójta Tomasza Kucharskiego. Dzieci uczą się grać od maja 2010 r. Proces nauczania jest ruchomy. Jedni adepci odchodzą, zastępują ich następni. Udało się jednak ustalić stałą grupę osób tworzących Orkiestrę.

Tego dzieła dokonali instruktorzy muzyki. Na flecie uczy grać Bernadetta Owcarz. O dźwięki klarnetu i saksofonu dba Zbigniew Błaszczyk. Mistrzem gry trąbce jest Tomasz Hadrian, na puzonie Beniamin Klop. Za uderzenie perkusji odpowiada Marcin Wiciński. Zgraną grupą dyryguje Tomasz Hadrian.

Zaproszenie w szeregi Orkiestry dla młodzieży i dzieci uzdolnionych muzycznie jest aktualne. To świetna przygoda nauczyć się grać, a następnie zagrać w Orkiestrze.

Od połowy grudnia 2011 r. próby Orkiestry odbywają się w specjalnie zaadaptowanej sali budynku Gimnazjum im. Kaspra Karlińskiego w Olsztynie. Dzięki zaangażowaniu dyrektora Andrzeja Nabiałka przygotowana sala w pełni spełnia oczekiwania Orkiestry i jej dyrygenta.

Serdecznie zapraszamy. Informacja i kontakt w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie.

MK

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 5659 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W czasach międzywojennych w Jaskini Towarnej, zwanej także Jaskinią Niedźwiedzią, znaleziono szczątki niedźwiedzi jaskiniowych i ślady pobytu ludzi ze ...dalej

Jaskinia Towarna
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018