XVII Gminny Konkurs Recytatorski

Strona główna » Aktualności » XVII Gminny Konkurs Recytatorski

wielkość tekstu:A | A | A

22 stycznia 2012 roku przeprowadzono gminne eliminacje konkursu recytatorskiego. Dzieci, które brały udział w imprezie przeszły już eliminacje szkolne. Prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, miały ciekawe teksty autorów polskich i zagranicznych w większości wykraczające poza lektury szkolne.

Po uważnym przesłuchaniu wszystkich uczestników jury w osobach Dorota Musiał - instruktor teatralny Regionalnego Ośrodka Kultury, Ewelina Srokosz - nauczycielka języka polskiego, instruktor teatralny i Ryszard „Sidor” Sidorkiewicz - poeta i nauczyciel języka polskiego postanowiło przyznać następujące miejsca:

Kategoria I (klasy 0-III):
I miejsce Brunon Olewiński - SP Olsztyn,
II miejsce Klaudia Mizgała - SP Kusięta.

W drugiej grupie wiekowej (klasy IV-VI) najlepszymi okazali się:
I miejsce Wiktoria Kiebdój - SP Olsztyn,
II miejsce Maciej Staniec - SP Kusięta.

Wśród gimnazjalistów triumfowała: Paulina Kozieł – Gimnazjum w Zrębicach, drugi był Eryk Kosterka – Gimnazjum im. K. Karlińskiego w Olsztynie.

Sukces ma wielu ojców. Składa się na niego talent recytatora oraz praca i zaangażowanie nauczyciela. Efekty pracy pedagogów i ich utalentowanych podopiecznych mówią same za siebie. Każdego roku w eliminacjach powiatowych Regionalnego Konkursu Recytatorskiego nasi recytatorzy znajdują się w gronie laureatów.

W czasach, kiedy zanika piękno mowy polskiej, kiedy maleje zainteresowanie literaturą i teatrem, wszystko to co wydarzyło się w niedzielne, styczniowe popołudnie, można nazwać prawdziwym „Świętem Słowa”.

Organizatorem tego kulturotwórczego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną i szkołami z Gminy Olsztyn.

Mariola Matysek

 

czytano: 2847 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Na terenie gminy Olsztyn znajduje się największy rezerwat na Jurze - SOKOLE GÓRY, a w nim najgłębsza znana jurajska jaskinia STUDNISKO o głębokości ...dalej

Sokole Góry
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018