Palmowe warsztaty z Gazetą Wyborczą

Strona główna » Aktualności » Palmowe warsztaty z Gazetą Wyborczą

wielkość tekstu:A | A | A

27 marca 2012 r. w dodatku regionalnym Gazety Wyborczej, ukaże się artykuł o tradycjach wielkanocnych kultywowanych przez gospodynie z Olsztyna. Zapraszamy do przeczytania!

Co raz mniej osób samodzielnie wykonuje palmy wielkanocne, z którymi w Niedzielę Palmową idziemy do kościoła. Członkinie Klubu Aktywności Lokalnej działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie mają te tradycje po prostu we krwi.

- Wystarczą bazie, zielone gałązki, kolorowa bibuła, trochę chęci i w kilka minut palemka gotowa. – instruuje Anna Pala, członkini KAL, laureatka wielu nagród w konkursach na ozdoby wielkanocne.

- Więcej pracy jest przy wiciu palmy do kościoła. Wtedy, do zrobienia dwumetrowej palmy, samych kwiatków potrzeba ponad sto. – informuje Stefania Błaszczyk, przewodnicząca Klubu.

Kultywowanie wielkanocnych obyczajów w naszym regionie doceniła Zuzanna Suliga z częstochowskiej Gazety Wyborczej, która 16 marca 2012 r. wraz z fotoreporterem Sebastianem Adamusem, odwiedziła nasze Panie w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie.

M. Kosielak

 

czytano: 2131 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Parafia w Zrębicach istniała już w 1334 roku w spisach świętopietrza wymieniana jako Sdrzambicze (miejsce wytrzewione z krzaków i lasów). Według ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018