XI Regionalny Konkurs na tradycyjne ozdoby bibułkowe

Strona główna » Aktualności » XI Regionalny Konkurs na tradycyjne ozdoby bibułkowe

wielkość tekstu:A | A | A

Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie
oraz Starostwo Powiatowe w Częstochowie


zaprasza na

XI Regionalny Konkurs
na tradycyjne ozdoby bibułkowe
pod patronatem
Wójta Gminy Olsztyn

Celem konkursu jest zachowanie starej tradycji ozdabiania wnętrz mieszkalnych, pobudzenie i promocja twórczości ludowych artystów, pozyskanie dla tej tradycji nowych i młodych twórców.

Konkurs jest otwarty i dostępny dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Przedmiotem konkursu są tradycyjne ozdoby bibułkowe (pojedyncze kwiaty, wiązanki, girlandy, rozety, bukiety, wianki, pająki, a także inne ozdoby nawiązujące do tradycji zdobnictwa bibułkowego).

Każda praca winna być przygotowana przez jednego indywidualnego wykonawcę.

Autorom najciekawszych i najpiękniejszych ozdób i kwiatów zostaną przyznane nagrody. O ilości i wysokości nagród konkursowych zadecyduje Komisja plastyków i etnografów.      

Prace konkursowe z opisem zawierającym: imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, wiek, numer telefonu, należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury  w Olsztynie, Pl. Mar. J. Piłsudskiego 15, od 8 do 9 maja 2012 roku w godz. 9.00-20.00. 11 maja 2012 r. znany będzie werdykt komisji.

Ogłoszenie wyników konkursu połączone z wręczeniem nagród nastąpi podczas VII Festynu rodzinnego w ogrodach plebańskich 17 czerwca 2012 roku o godzinie 16.30 (dokładne miejsce imprezy: ogrody plebańskie obok kościoła Parafia pw.św. Jana Chrzciciela w Olsztynie).

Wystawa czynna będzie od 28 maja do 17 czerwca 2012 roku w godzinach pracy Ośrodka. Wszystkie prace konkursowe przechodzą na własność Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie i będą ekspozycją w jego pomieszczeniach. Część prac zostanie przekazana do Olsztyńskiej Szopki oraz współpracujących instytucji.


Zapraszamy do udziału!!!

Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie, tel. (034) 328 53 13

czytano: 3058 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Ruchomą szopkę olsztyńską Jan Wewiór rzeźbił przez 15 lat, ale dzieło to nadal nie jest w pełni ukończone, gdyż autor "Beltejemowa pod strzechą" ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018