Jesienny spacer po bukowym lesie

Strona główna » Aktualności » Jesienny spacer po bukowym lesie

wielkość tekstu:A | A | A

Tradycyjnie jesienią Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie zorganizował kolejne wyjście na jurajskie, przepiękne szlaki promując najbliższą okolicę.

10 października 2012 roku trasa wycieczki prowadziła w Sokole Góry, do najpiękniejszego rezerwatu przyrody znajdującego się na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z wejściem do Jaskini Olsztyńskiej. I okazało się, że nawet niektórzy, najstarsi mieszkańcy gminy byli w niej po raz pierwszy.

Jednak ogromne wrażenie wywarły kopulaste wzniesienia i skaliste masywy tworzące rodzaj gniazd górskich na naszych gościach. W wycieczce bowiem, obok mieszkańców gminy, uczestniczyli uczniowie z wychowawcami ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II z Chmielnika Rzeszowskiego. Od sześciu lat przyjeżdżają do Olsztyna zauroczeni jego pięknem. Przebywają w gospodarstwie agroturystycznym i zawsze, jak mówili, mają piękną pogodę, a następnie uczestniczą w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze.

M. Matysek

 

czytano: 2225 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W czasach międzywojennych w Jaskini Towarnej, zwanej także Jaskinią Niedźwiedzią, znaleziono szczątki niedźwiedzi jaskiniowych i ślady pobytu ludzi ze ...dalej

Jaskinia Towarna
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018