Narodowe Święto Niepodległości

Strona główna » Aktualności » Narodowe Święto Niepodległości

wielkość tekstu:A | A | A

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości dnia 11 listopada 2012 roku po Mszy św. w naszym barokowym kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie odbył się koncert Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”.

Orkiestra koncertuje od 1920 roku. Jej obecny rozkwit nastąpił na początku lat osiemdziesiątych. Bierze udział w festiwalach, przeglądach, świętach państwowych, kościelnych i górniczych. Gra na galach boksu oraz dotarła do półfinału programu telewizyjnego „Mam Talent”.

Orkiestra to niezwykłe zjawisko artystyczne, siła, talent, magnetyzm i charyzma. To wspaniała historia wypełniona wieloma sukcesami i koncertami w kraju i za granicą oraz bardzo licznymi nagrodami. To tradycja i nadzieja na przyszłość. A duszą orkiestry jest jej kapelmistrz i kompozytor Józef Słodczyk.

W listopadową niedzielę, radosnego Narodowego Święta Niepodległości ta doborowa orkiestra wykonała najpiękniejsze utwory ze swojego bogatego repertuaru. Niespodzianką dla publiczności był przemarsz na nowy olsztyński rynek, gdzie orkiestra wykonała „Marsz Pierwszej Brygady” oraz wiązankę śląskich utworów.

Koncert odbył się pod patronatem Wójta Gminy Olsztyn Tomasza Kucharskiego i Proboszcza Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie ks. Prałata Ryszarda Grzesika.

Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie przy wsparciu finansowym Banku Spółdzielczego w Poczesnej.

tekst: Mariola Matysek
foto: M. Piecuch, M. Woźnicka

 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 4353 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Sokole Góry to największy rezerwat przyrody znajdujący się na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Nazwa nadana przez miejscową ludność pozwala ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018