Zapobieganie chorobom cywilizacyjnym

Strona główna » Aktualności » Zapobieganie chorobom cywilizacyjnym

wielkość tekstu:A | A | A

12 listopada br. w olsztyńskim lokalu „Zacisze” Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Olsztynie pod przewodnictwem Bernadetty Niemczyk zorganizowała spotkanie członkiń KGW z terenu gminy Olsztyn. Celem  spotkania było wysłuchanie prelekcji lekarza Bogdana Maliny nt. ”Zapobieganie chorobom cywilizacyjnym, jak zdrowo się odżywiać”.

Spotkanie odbyło się w ramach konkursu na realizację zadań publicznych Gminy Olsztyn z zakresu ochrony i promocji zdrowia oraz działań na rzecz osób niepełnosprawnych w 2012 r.

W drugiej części spotkania Danuta Tomza ze Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Częstochowy przybliżyła zebranym tematykę nt.  „Ochrona, pielęgnacja dziedzictwa kulturowego, szczególnie dziedzictwa kulinarnego”. Omówiła kwestie związane z rejestracją produktów regionalnych, a także wniosek o wpis na listę produktów tradycyjnych, z uwzględnieniem takich informacji jak: rodzaje produktów, które mogą zostać zgłoszone, kto może wystąpić z wnioskiem o wpis, z czego składa się wniosek oraz jakie załączniki należy do niego dołączyć.

Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się także, jakie produkty zostały już zgłoszone i zarejestrowane na liście produktów tradycyjnych na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W wyniku spotkania ustalono, iż przedstawicielki KGW z poszczególnych miejscowości poszukają produktów regionalnych, które  będzie można wpisać na listę produktów tradycyjnych woj. śląskiego i wezmą udział  w warsztatach z zakresu pisania wniosku o wpis na listę produktów tradycyjnych.

Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja potraw certyfikowanych gminy Olsztyn: parzybrody przygotowanych przez państwa Dobiechów i klusek tatarczanych przygotowanych przez członkinie KGW Olsztyn.

W spotkaniu uczestniczyli: z-ca dyrektora KRUS-u z Częstochowy - Małgorzata Niemczyk, dyrektor  RZK i OR z Częstochowy - Zenon Pawełkiewicz, radna rady gminy  Olsztyn - Grażyna Elmanowska.

Wszystkim uczestnikom szkolenia serdecznie dziękujemy za współpracę!

D. Tomalska

 

czytano: 1945 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Według przekazów pod zamkiem istnieje rozległy system jaskiń i korytarzy wykutych w skale. Mówi się też o podziemnym tunelu łączącym olsztyńską ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018