Olsztyn gminą z kulturą

Strona główna » Aktualności » Olsztyn gminą z kulturą

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Olsztyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie zostali laureatami nagród za najciekawsze przedsięwzięcia kulturalne organizowane w regionie częstochowskim w 2012 r.

- Poprzez realizację konkursu pn. „Pokaz mody na kulturę” chcemy przekonywać, że najnowszym trendem w dziedzinie mody jest moda na kulturę - mówi Anna Woźniak, główny instruktor ds. animacji i współpracy kulturalnej ROK-u.

Tytuł i statuetkę „Gmina z kulturą”, Olsztyn otrzymał w szczególności za organizację pleneru artstycznego „Jurajski Olsztyn w sztuce” oraz za promocję i wsparcie w organizacji licznych wydarzeń kulturalnych w gminie. Nagrodę odebrały również gminy: Kłobuck i Woźniki.

Tytuł "Kreatora mody na kulturę", wśród trzech laureatów, otrzymała Mariola Matysek - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie - za Regionalny Konkurs na Tradycyjne Ozdoby Bibułowe pt. "Kwiaty" oraz Festyn Rodzinny w Ogrodach Plebańskich.

Wśród kreatorów znaleźli się również - Barbara Marszał-Kościelniak - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku oraz Robert Gliński - instruktor w Miejskim Domu Kultury w Blachowni.

Uroczystość wręczenia statuetek i dyplomów oraz prezentacja laureatów konkursu organizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Stowarzyszenie kultura.pl, odbyła się 30 listopada br. na scenie Teatru im. A. Mickiewicza.

czytano: 2343 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W czasach międzywojennych w Jaskini Towarnej, zwanej także Jaskinią Niedźwiedzią, znaleziono szczątki niedźwiedzi jaskiniowych i ślady pobytu ludzi ze ...dalej

Jaskinia Towarna
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018