W ogrodach u Plebana

Strona główna » Aktualności » W ogrodach u Plebana

wielkość tekstu:A | A | A

Nasz Olsztyn całkowicie zasługuje na miano „Olsztyn-Słońce Jury”. Dnia 16 czerwca, kiedy realizowany był VIII Festyn Rodzinny w ogrodach plebańskich przez  cały dzień przepięknie świeciło słońce, dzięki czemu bogaty scenariusz imprezy został bez przeszkód zrealizowany.

Festyn rozpoczął się Mszą świętą, a następnie patroni rodzinnej zabawy: Wójt Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski z rodziną i Ks. Prałat Ryszard Grzesik w otoczeniu bajkowych i szlacheckich postaci rozpoczęli zabawę kierując ciepłe słowa do uczestników.

Na scenie zaprezentowały się gminne i gościnne zespoły. Radosna publiczność oklaskiwała Zespół Franciszkański „Biedaczyna”, Cheerleaderki z Gimnazjum im. Kaspra Karlińskiego , Klub Aktywności Lokalnej, „Wesołe Nutki” z Gminnego Przedszkola, dzieci z Koła Regionalnego Szkoły Podstawowej, Młodzieżową Orkiestrę Dętą Gminy Olsztyn, Duet Akordeonowy „Emotion”, Gminny Zespół Kół Gospodyń Wiejskich i Zespół „Nowy Folder”.

Podczas festynu organizatorzy poszczególnych konkursów wręczyli dyplomy i nagrody swoim laureatom. Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Olsztyn „Orle Gniazdo” za konkurs na logo Stowarzyszenia dla celów promocyjnych, Gimnazjum im. K. Karlińskiego za Misyjny Międzyszkolny Konkurs Plastyczny oraz Gminny Ośrodek Kultury za XII Regionalny Konkurs na tradycyjne ozdoby bibułkowe pt. „Kwiaty”.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się mecz piłki nożnej służb mundurowych. Grali policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynie i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Olsztynie. Sędziował ks. Arkadiusz Makles. Emocji i zabawnych sytuacji było sporo. Walka była bardzo wyrównana. Widowisko zostało rozstrzygnięte rzutami karnymi na korzyść OSP Olsztyn. Puchary zwycięskim drużynom wręczyli Wójt Gminy Olsztyn i Ks. Prałat.

Podczas Festynu odwiedził nas patrol konnej policji. Okazałe konie o imionach Bonzo i Blu Becer dumnie prezentowały się na tle zamku. Inna atrakcją dla dzieci była przejażdżka konna na koniu o imieniu Wilgoć ze źrebaczkiem Wrzosek. Piękne krajobrazy, kwiaty, ikony można było podziwiać oglądając wystawę prac plastyków zrzeszonych w Stowarzyszeniu Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza. Wiele atrakcji czekało na najmłodszych. Trampoliny, bangue, dmuchańce, kule na wodzie, które cieszyły się powodzeniem przez cały czas trwania imprezy.

Wyczekiwanym momentem i zwieńczeniem Festynu było wieczorne losowanie nagród na scenie. Dzięki hojności ofiarodawców kilkanaście osób-szczęściarzy pomyślnie zakończyło niedzielne świętowanie w ogrodach.

VIII Festyn Rodzinny w ogrodach plebańskich pozostanie już w pamięci tylko na zdjęciach. Organizowali go Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie i księża z Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie. Za współpracę dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Gimnazjum im. Kaspra Karlińskiego w Olsztynie.

O Festynie, przed jego realizacją  mówiło Katolickie Radio „Fiat” i Radio Jasna Góra, a na pewno relację z wydarzeń będzie można przeczytać w Tygodniku Katolickim „Niedziela”.
W rolę konferansjera świetnie wcielił się już kolejny raz ks. Andrzej Nieznański, który wraz z dyrektor GOK-u prowadził imprezę.

M. Matysek
foto A. Skrzypczyk

pierwsza|poprzedni|2|3|4|5| z   5następny|ostatnia

czytano: 8914 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Niepowtarzalna sceneria zamkowego wzgórza i okolic Olsztyna służyła znakomitym reżyserom do kręcenia ujęć znanym filmów: Rękopis znaleziony w ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018