Niezwyciężone Kusięta

Strona główna » Aktualności » Niezwyciężone Kusięta

wielkość tekstu:A | A | A

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kusiąt po raz trzeci z rzędu zdobyła puchar Wójta Gminy Olsztyn i stanęła na najwyższym podium Gminnych Zawodów Sportowo - Pożarniczych Ochotniczych Jednostek Strażackich.

Zawody odbyły się 30. czerwca br. na olsztyńskim stadionie przy ul. Zielonej. W zawodach uczestniczyło sześć męskich drużyn pożarniczych z Biskupic, Kusiąt, Turowa, Zrębic, Przymiłowic i Olsztyna. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach - w grupie "A": sztafecie z przeszkodami na 50 m (6 sekcji x 7 zawodników + 1 rezerwowy) oraz ćwiczeniach bojowych (6 sekcji x 8 zawodników + 1 rezerwowy).

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska pod przewodnictwem kpt. Kamila Dzwonnika z Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie.

- Gratuluję druhom z Kusiąt, którzy po raz kolejny potwierdzili wysoką sprawność. Serdecznie gratuluję bardzo dobrych wyników. Wszystkim druhom dziękuję za udział i zaangażowanie. Szczególne podziękowania należą się głównemu organizatorowi zawodów, Władysławowi Sikorskiemu, Komendantowi Gminnemu OSP. - mówi wójt Tomasz Kucharski, prezes Zarządu Gminnego OSP.

Kusięta zapewniły sobie zwycięstwo wykazując się największą sprawnością przy najmniejszej ilości punktów karnych. Drugie miejsce zajęły Biskupice. Na trzecim uplasowali się strażacy z Przymiłowic. Kolejne miejsca zajęli druhowie z Turowa, Olsztyna i Zrębic.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, mundury koszarowe (odpowiednio do zajętego miejsca 4, 3 i 2) oraz puchar wójta wykonany przez artystę metaloplastyka Mariusza Chrząstka.

Wyniki rozgrywek:

• I miejsce - Kusięta (66,8 pkt. sztafeta, 42,25 pkt. bojówka, 109,05 ogólna punktacja punktów karnych)
  • II miejsce - Biskupice (64,7 pkt., 54,4 pkt., 118,8 pkt.)
  • III miejsce - Przymiłowice (69 pkt., 54,8 pkt., 123,8 pkt.)
  • IV miejsce - Turów (68,8 pkt., 58,6 pkt., 127,4 pkt.)
  • V miejsce – Olsztyn (70 pkt., 61,4 pkt., 131,4 pkt.)
  • VI miejsce - Zrębice (72,5 pkt., 80 pkt., 152,55 pkt.)

tekst: P. Bartkowiak

Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski wita przedstawicieli strażakówOd prawej: Robert Młyńczak, Radny Gminy Olsztyn, Janusz Konieczny, przewodniczący Rady Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn oraz Jan Jeleń, Radny Gminy OlsztynWójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski wręcza puchar zwycięskiej drużynie z Kusiąt