Olsztyńska Szopka jak nowa

Strona główna » Aktualności » Olsztyńska Szopka jak nowa

wielkość tekstu:A | A | A

Ruchoma Szopka Olsztyńska Jana Wewióra to perełka Olszyna, która znalazła swoje miejsce w drewnianej chałupie z końca XIX wieku. Wiosną tego roku, pan Jan rozpoczął prace remontowe budynku. Elewacja chałupy została wymieniona, odświeżona i odmalowana. Prace trwają nadal i jak podkreśla pan Jan jest jeszcze wiele do zrobienia, ale już teraz Olsztyńska Szopka wygląda przepięknie. Nabrała koloru, estetyki, świeżości i nutkę nowoczesności.

Pan Jan postanowił także ubogacić ogrodzenie, widoczne od strony parkingu, który powstał po rewitalizacji Rynku w Olsztynie. Dla wielu osób na pierwszy rzut oka jest to płot, ale to płot inny niż wszystkie, bowiem ogrodzenie tworzą obrazy, które przedstawiają współczesne inspiracje Jury, widziane oczami artysty.

Reklama turystycznego miejsca w dzisiejszych czasach jest nieodzowna. Pan Wewiór podczas prac remontowych, wykonał także dwie tablice. Własnoręcznie rzeźbione anioły i herb Gminy Olsztyn stanowią oprawę tablicy umieszczonej przy Szopce, która już z daleka przyciąga turystów jadących od Częstochowy oraz spacerujących po olsztyńskim Rynku. Druga reklama, także rzeźbiona przez artystę znajduję się na ulicy Zamkowej.

Aby uatrakcyjnić zwiedzanie, twórca Szopki razem ze swoją żoną Danutą w piękne słoneczne weekendy organizują Letnią Galerię Malarstwa pt. „Olsztyn na Jurze” i wychodzą ze swoją sztuką na zewnątrz budynku.

M.Piecuch

Szopka Olsztyńska czynna jest codziennie
w godzinach 9:00 – 17:00

Serdecznie zapraszamy

czytano: 3903 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W kościele olsztyńskim znajduje się niezwykły obraz, na którym, jak głosi legenda, Anioł odbił własne oblicze słynące z nieziemskiej urody.dalej

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018