Plenerowa siłownia w Olsztynie

Strona główna » Aktualności » Plenerowa siłownia w Olsztynie

wielkość tekstu:A | A | A

Mieszkańcy Gminy Olsztyn od kilku dni mogą korzystać z nowej siłowni zewnętrznej, która pojawiła się przy hali sportowej w Olsztynie. Na sześciu nowych urządzeniach mogą bezpłatnie ćwiczyć wszyscy chętni - bez względu na wiek. Choć funkcjonuje od niedawna, już cieszy się ogromną popularnością.

Całkowity koszt tej inwestycji to 33.000 zł, z czego ze środków unijnych udało się pozyskać 25.000 zł. W ramach zadania zakupione i zamontowane zostały sprzęty typu: biegacz, orbitrek, twister, wahadło, drabinka, wioślarz, prasa nożna i wyciąg górny – łącznie sześć urządzeń podwójnych.

- Siłownia plenerowa to alternatywa do korzystania z ciasnych i zatłoczonych pomieszczeń. Zachęcamy wszystkich do aktywności na świeżym powietrzu. – mówi Dariusz Górecki, prezes GLKS „Sokół”.

Zadanie pn. „Budowa ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej w Olsztynie” zrealizowane zostało w 80% ze środków pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach działania Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju z zakresu „Małe Projekty - Dodatkowe Zadania”. Gminny Ludowy Klub Sportowy„Sokół” pozyskał środki za pośrednictwem Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury.

K. Biskup

 

czytano: 4140 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Na terenie gminy Olsztyn znajduje się największy rezerwat na Jurze - SOKOLE GÓRY, a w nim najgłębsza znana jurajska jaskinia STUDNISKO o głębokości ...dalej

Sokole Góry
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018