Hej, kolęda kolęda

Strona główna » Aktualności » Hej, kolęda kolęda

wielkość tekstu:A | A | A

Kolędy od wieków rozbrzmiewają w polskich kościołach i domach. Najstarsze pochodzą z XV-XVI wieku. Były one dziełem zarówno autorów anonimowych, jak i uznanych poetów, pisarzy, kaznodziejów. Od XVII wieku domowy śpiewnik kolędowy wzbogacił się o pastorałki-urocze kolędy o wątkach wziętych z życia codziennego.

Dnia 16 stycznia 2011 roku w kościele p.w.św. Jana Chrzciciela w Olsztynie duchową ucztą poczęstował zebranych Jasnogórski Zespół Wokalny „Camerata” pod dyrekcją Jarosława Jasiury, który perfekcyjnie wykonał kolędy tradycyjne, renesansowe i współczesne. Zespół tworzy młodzież gimnazjalna, szkół średnich i studenci. Na co dzień chór zapewnia oprawę muzyczną uroczystości w Narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze.
 
Koncert w olsztyńskim kościele odbył się pod patronatem Wójta Gminy Olsztyn Tomasza Kucharskiego. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie wspólnie z księdzem Prałatem Ryszardem Grzesikiem.
 
 
Mariola Matysek
 

czytano: 2847 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W czasach międzywojennych w Jaskini Towarnej, zwanej także Jaskinią Niedźwiedzią, znaleziono szczątki niedźwiedzi jaskiniowych i ślady pobytu ludzi ze ...dalej

Jaskinia Towarna
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018