XVI Gminny Konkurs Recytatorski

Strona główna » Aktualności » XVI Gminny Konkurs Recytatorski

wielkość tekstu:A | A | A

Dnia 6 lutego 2011 roku uczniowie z naszych szkół i przedszkola mieli okazję popisać się swoimi umiejętnościami w dziedzinie recytacji, prezentując utwory poetyckie i fragmenty prozy. Tego bowiem dnia odbył się XVI Gminny Konkurs Recytatorski pod patronatem Wójta Gminy Olsztyn Tomasza Kucharskiego, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie. Na scenie zaprezentowało się 35 recytatorów wyłonionych w drodze eliminacji szkolnych. 

Konkurs popularyzuje literaturę poprzez piękno słowa mówionego. Pozwala na realizację marzeń artystycznych dzieci. Odkrywa ich zdolności i wrażliwość na otaczający świat i ludzi. Konkurs dowartościowuje uczestników poprzez liczny udział słuchających. 
Profesjonalne jury w osobach Czesława Monczka-aktorka, Antoni Rot-aktor i Ewelina Srokosz-polonistka, wytypowało do eliminacji powiatowych następujących recytatorów:
 
Kategoria I  
klasy 0-III
 
I  miejsce   Brunon Olewiński – SP Olsztyn
II miejsce   Klaudia Mizgała     – SP Kusięta
 
Kategoria II
klasy IV-VI

I  miejsce   Alicja Kwaśny  – SP Olsztyn
II miejsce   Bartłomiej Kulpecki       – SP Zrębice
 
Kategoria III
Gimnazjum
 
I miejsce  Iga Markowska     – Gimnazjum Zrębice
II miejsce  Eryk Kosterka     – Gimnazjum im. Kaspra Karlińskiego w Olsztynie
 

Gościnnie wystąpiły dwie uczennice z Zespołu Szkół ze Zrębic Magdalena Kłosowicz i Dominika Tomzik. Najlepszymi czytelniczkami za rok 2010 wyłonionymi przez dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej Annę Nocuń zostały Wiktoria Michalik i Justyna Tomalska. Wszystkie dzieci nagrodzono dyplomami i upominkami, a wyróżnionych nagrodami książkowymi. Laureatom życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych XXIII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego.
 
 
Mariola Matysek

czytano: 2926 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Parafia w Zrębicach istniała już w 1334 roku w spisach świętopietrza wymieniana jako Sdrzambicze (miejsce wytrzewione z krzaków i lasów). Według ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018