Koncert muzyki instrumentalnej

Strona główna » Aktualności » Koncert muzyki instrumentalnej

wielkość tekstu:A | A | A

Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu. Żadna dziedzina sztuki nie porusza, ani nie wpływa na podświadomość tak jak ona. Tegoroczny koncert muzyki instrumentalnej w wykonaniu uczestników nauki gry połączony z wręczeniem nagród laureatom Gminnego Konkursu Historycznego odbył się 13 lutego 2011 roku.

Wystąpiły dzieci, które uczą się grać na gitarze, keyboardzie, trąbce, flecie, klarnecie, puzonie i saksofonie w ramach edukacji kulturalnej i działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Olsztyn. Wszystkie prezentacje publiczność nagrodziła obfitymi brawami, a upominki wręczył dzieciom i młodzieży Wójt Gminy Tomasz Kucharski.
 
Podczas tej uroczystości wręczono również nagrody laureatom VII Gminnego Konkursu Historycznego pt. „Dzieje Gminy Olsztyn” zorganizowanego przez Zespół Szkół w Kusiętach. Zostali nimi:
I miejsce Aleksander Mszyca – SP w Turowie
II miejsce Patrycja Stempień  – SP w Zrębicach
III miejsce Kamila Stępień    – SP w Zrębicach
IV miejsce Mateusz Tomczak   – SP w Turowie
V miejsce Bartłomiej Ginał    – SP w Turowie
VI miejsce Sławomir Miszta    – SP w Biskupicach
 
Podziękowaniem dla rodziców, nauczycieli i instruktorów za przygotowanie dzieci do występu był koncert solistki jazzowej Magdaleny Syposz z akompaniatorem Michałem Roratem. Uroczystość odbyła się w Spichlerzu, którego gospodarzami są Państwo Elżbieta i Grzegorz Sitak. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie, który dziękuje za bezpłatne udostępnienie sali i pomoc organizacyjną.
 
Mariola Matysek

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 5001 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W kościele olsztyńskim znajduje się niezwykły obraz, na którym, jak głosi legenda, Anioł odbił własne oblicze słynące z nieziemskiej urody.dalej

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018