Baba Wielkanocna

Strona główna » Aktualności » Baba Wielkanocna

wielkość tekstu:A | A | A

VIII Ogólnopolska Prezentacja Stołów Świątecznych ^Wielkanocna Baba^ w Warszawie

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Olsztyna reprezentowały gminę Olsztyn i województwo śląskie podczas tradycyjnych Prezentacji Stołów Wielkanocnych w Krzepicach i Warszawie.

Obydwa wydarzenia zgromadziły licznych gości i wystawców, którzy mieli okazję zaprezentować najlepsze w ich regionie potrawy, tradycje i zwyczaje Świąt Wielkiej Nocy.

Wystawcy (głównie członkinie KGW), zachęcając do kultywowania zwyczajów świątecznych chętnie częstowali przyrządzonymi do degustacji smakołykami, dzielili się przepisami, prezentowali wielkanocne zastawy i ozdoby świąteczne. Obok suto zastawionych stołów można było również podziwiać prace regionalnych twórców, którzy na miejscu wykonywali wspaniałe ozdoby świąteczne takie jak pisanki czy bibułkowe kwiaty.

Regionalna „Baba  Wielkanocna” w Krzepicach zgromadziła 10 kwietnia w hali sportowej Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego, kilkudziesięciu wystawców z czterech powiatów.

Powitania zaproszonych gości i oficjalnego otwarcia Prezentacji dokonała Przewodnicząca Rady Krajowej KGW – Bernadetta Niemczyk, która poprosiła wszystkich obecnych o powstanie i uczczenie minutą ciszy ofiar katastrofy smoleńskiej, w związku z przypadającą w tym dniu rocznicą, a następnie razem z przewodniczącą Rady Powiatowej KGW w Kłobucku – Moniką Mirowską powitały zebranych gości i uczestników.

Regionalna prezentacja zorganizowana przez Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji w Częstochowie, Powiatową Radą KGW w Kłobucku, Urząd Miejski w Krzepicach i Starostwo Powiatowe w Kłobucku, odbyła się pod honorowym patronatem J. E. Ks. Biskupa Antoniego Długosza, prezesa KZRKiOR Władysława Serafina oraz starostów powiatów: kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego, częstochowskiego.

KZRKiOR wraz z Fundacją Rozwoju Wsi i Rolnictwa im. N. Aleksiewicza byli również gospodarzami Ogólnopolskiej Prezentacji Stołów Świątecznych „Wielkanocna Baba”, która odbyła się w Niedzielę Palmową w Hotelu „Gromada” – Domu Chłopa w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem sprawowali Anna Komorowska – Pierwsza Dama RP, ks. Kardynał Kazimierz Nycz – Metropolita Warszawski, Marek Sawicki – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 

VIII Ogólnopolska Prezentacja Stołów Świątecznych ^Wielkanocna Baba^ w WarszawieVIII Ogólnopolska Prezentacja Stołów Świątecznych ^Wielkanocna Baba^ w WarszawieVIII Ogólnopolska Prezentacja Stołów Świątecznych ^Wielkanocna Baba^ w WarszawieVIII Ogólnopolska Prezentacja Stołów Świątecznych ^Wielkanocna Baba^ w WarszawieVI Regionalnej Prezentacji Potraw i wyrobów Wielkanocnych ^Baba Wielkanocna^ w KrzepicachVI Regionalnej Prezentacji Potraw i wyrobów Wielkanocnych ^Baba Wielkanocna^ w KrzepicachVI Regionalnej Prezentacji Potraw i wyrobów Wielkanocnych ^Baba Wielkanocna^ w KrzepicachVI Regionalnej Prezentacji Potraw i wyrobów Wielkanocnych ^Baba Wielkanocna^ w Krzepicach

czytano: 2841 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Parafia w Zrębicach istniała już w 1334 roku w spisach świętopietrza wymieniana jako Sdrzambicze (miejsce wytrzewione z krzaków i lasów). Według ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018