Hala Sportowa w Olsztynie najlepsza w województwie

Strona główna » Aktualności » Hala Sportowa w Olsztynie najlepsza w województwie

wielkość tekstu:A | A | A

Nowoczesna hala sportowa w Olsztynie zwyciężyła w wojewódzkim etapie konkursu „Przyjazna wieś".

Inwestycja pn. „Budowa ogólnodostępnej hali sportowej w Olsztynie" okazała się najlepszą w kategorii „Infrastruktura społeczna”.

Pierwsze miejsce zapewniło Gminie Olsztyn nagrodę w postaci sprzętu sportowego za kwotę 2,5 tys. zł, udział w konkursie ogólnopolskim oraz promocję w skali kraju.

W konkursie oceniano m.in.: dostępność dla wielu grup społecznych, wpływ projektu na wzrost aktywności lokalnej społeczności czy  przystosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych.

Otwarta we wrześniu  2010 r. hala w Olsztynie to obiekt posiadający pełnowymiarową płytę boiska z profesjonalną podłogą, trybunami, oświetleniem i nagłośnieniem, salami do gry w tenisa stołowego, do gimnastyki i aerobiku, siłownią oraz salą narad. Sportowcy mają do dyspozycji cztery szatnie z natryskami i pełnym wyposażeniem, z których mogą niezależnie korzystać cztery drużyny. Sala posiada też magazyny wyposażone w urządzenia i sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. Obiekt w pełni dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Parametry hali umożliwiają rozgrywanie meczy pierwszoligowych. Przy obiekcie znajduje się parking z oświetleniem. Dodatkowym atutem jest powstanie w sąsiedztwie hali kompleksu boisk „Orlik 2012”.

czytano: 3235 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Ruchomą szopkę olsztyńską Jan Wewiór rzeźbił przez 15 lat, ale dzieło to nadal nie jest w pełni ukończone, gdyż autor "Beltejemowa pod strzechą" ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018