Dragoni na Pucharze Polski

Strona główna » Aktualności » Dragoni na Pucharze Polski

wielkość tekstu:A | A | A

W dniach 3 – 4 marca 2012 r. w Pruszczu Gdańskim odbył się Puchar Polski w Taekwon-do.  W zawodach wystartowało blisko 350 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych junior i senior.

W pierwszym dniu rywalizacji do walki o zwycięstwo w Pucharze Polski stanęli seniorzy. W rywalizacji dobrze zaprezentowali się Kamil Badura, Anna Kołodziejska, Artur Osuchowski, Grzegorz Woźniak, Tomasz Bejm oraz Zdzisław Synoradzki.

Zmaganie zawodników Dragona przyniosły trzy brązowe medale. Pierwszy medal wywalczył Kamil Badura w układach formalnych stopnia I Dan, drugi - Anna Kołodziejska w konkurencji walki powyżej 70 kg. Ostatni medal przypadł najstarszemu zawodnikowi klubu, Zdzisławowi Synoradzkiemu w kategorii +80 kg.

W drugim dniu pucharowych zmagań do rywalizacji stanęli juniorzy. W gronie zawodników w rywalizacji juniorskiej pewnymi kandydatami do medali byli: Marlena Lech, Karina Szczepanek, Paula Piotrowska i Kamil Badura. Pozostali nasi juniorzy byli debiutantami na tak poważnej arenie.

Marlena Lech w rywalizacji w kategorii do 50 kg zdobyła brązowy medal w technikach specjalnych. Kolejny świetny występ odnotowali Paula Piotrowska oraz Kamil Badura. Kamil został wybrany najlepszym zawodnikiem zmagań juniorskich.

Paula Piotrowska zwyciężyła w kategorii układów formalnych I Dan. Startując w wyższej kategorii wagowej do 60 kg dotarła do finału gdzie po bardzo wyrównanym pojedynku uległa zawodniczce z Warszawy. Paula do srebrnego medalu dołożyła drugi srebrny medal w kategorii technik specjalnych.

Po dobrym początku rywalizacji w kategorii seniorskiej Kamil Badura odnotował zwycięstwo w dwóch konkurencjach. Pierwszy złoty medal wywalczył w konkurencji technicznej układów formalnych I Danów, drugi dorzucił w kategorii walk do 63 kg.

Miłą niespodzianką dla trenerów był brązowy medal dla Pawła Chmielarskiego, który stanął na najniższym stopniu podium w technikach specjalnych chłopców.

Dobry występ Kamila Badury i Pauli Piotrowskiej może być gwarancją powołaniem tych zawodników na kwietniowe Mistrzostwa Europy w Słowenii.