XXV Galeria Letnia

Strona główna » Aktualności » XXV Galeria Letnia

wielkość tekstu:A | A | A

W Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie prezentowane są pejzaże i martwe natury wykonane w technice olejnej, autorstwa Pauliny Kuśmierskiej, które stanowią subiektywną interpretację otaczającego nas świata, przetransportowaną na malarski język przekazu.

Otwarcie wystawy odbyło się 8 lipca 2012 roku, a gośćmi wernisażu była najbliższa rodzina autorki, Jej znajomi, przyjaciele, dyrektorzy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Olsztynie, oraz Wójt Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski.

Paulina Kuśmierska jest mieszkanką Olsztyna, tu kończyła szkoły na poziomie podstawowym i gimnazjalnym, po czym wybrała Liceum Plastyczne im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, kierunek ceramika artystyczna. W 2006 roku obroniła dyplom, który został wyróżniony przez Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Odbyła staż ceramiczny w Caldas da Raina w Portugalii jako beneficjentka programu Leonardo da Vinci.

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, wydziału architektury wnętrz. Jako stypendystka  Erasmusa studiowała w Accademia di Belle Arti we Florencji.

Po uzyskaniu dyplomu w 2011 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz i mebli.  Interesuje się również grafiką, fotografią, projektowaniem ubioru.

Brała udział w plenerach malarskich i wystawach zbiorowych, ale pierwsza indywidualna wystawa Jej prac ma miejsce aktualnie w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Zapraszamy Państwa do jej zwiedzania w okresie wakacyjnym w godzinach pracy Ośrodka.

M. Matysek

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 5019 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Parafia w Zrębicach istniała już w 1334 roku w spisach świętopietrza wymieniana jako Sdrzambicze (miejsce wytrzewione z krzaków i lasów). Według ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018