Dzień Zaduszny na Miejscu Straceń

Strona główna » Aktualności » Dzień Zaduszny na Miejscu Straceń

wielkość tekstu:A | A | A

2 listopada to dzień zadumy i refleksji, dzień wspomnienia tych, którzy odeszli. W szczególny sposób nadajemy sens temu dniu. Palimy znicze, składamy kwiaty, rozmawiamy, wspominamy i modlimy się. To piękna tradycja, która wygrywa, ponieważ żyjemy w atmosferze dnia bardzo ważnego.

Polska jest jednym z nielicznych krajów chrześcijańskich, który czci pamięć zmarłych, poległych, pomordowanych – powiedział ks. Andrzej Oleś z Parafii pw.św. Antoniego w Częstochowie, który przewodniczył Liturgii Mszy św. na Miejscu Straceń w Olsztynie w koncelebrze z ks. Prałatem Ryszardem Grzesikiem.

Wójt Gminy Olsztyn, kombatanci, przedstawiciele Wspólnoty Gruntowej, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Kusiętach złożyli kwiaty i zapalili znicze. Oprawę Mszy św. sprawował chór parafialny prowadzony pod kierunkiem organisty Rafała Kumora.

Nasza obecność na Miejscu Straceń, pamięć o bestialsko pomordowanych, towarzyszący nam smutek, czasem rozpacz, niech będą refleksją nad przemijaniem.

tekst: M. Matysek
foto: M. Piecuch


 

Chór Parafii Olsztyn prowadzony pod kierunkiem Rafała KumoraWójt Gminy Olsztyn - Tomasz Kucharski, kombatanci i przedstawiciele Wspólnoty Gruntowej Olsztyna przed pomnikiem na Miejscu straceńTomasz Kucharski - wójt Gminy Olsztyn składa kwiaty przed pomnikiem poległychPrzedstawiciele Wspólnoty Gruntowej Olsztyna składają kwiaty przed pomnikiem poległychPrzedstawiciele Kusiąt i Zespołu Szkół w Kusiętach z dyrektorem Anną Zębik składają kwiaty przed pomnikiem poległych

czytano: 2603 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Ruchomą szopkę olsztyńską Jan Wewiór rzeźbił przez 15 lat, ale dzieło to nadal nie jest w pełni ukończone, gdyż autor "Beltejemowa pod strzechą" ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018