KGW na V Kongresie Kobiet

Strona główna » Aktualności » KGW na V Kongresie Kobiet

wielkość tekstu:A | A | A

14 czerwca br. Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Olsztyn uczestniczyły w V Kongresie Kobiet „Partnerstwo, solidarność, różnorodność”.

W uroczystym otwarciu Kongresu udział wzięła Para Prezydencka.

Anna Komorowska powiedziała, że jedno z haseł tegorocznego Kongresu - partnerstwo - upoważniło ją do tego, by zaprosić także męża.

- Choć to partnerstwo będzie podczas Kongresu odmieniane w różnych kontekstach, to warto zwrócić uwagę na partnerstwo w życiu rodzinnym, mając na uwadze także relacje między małżonkami. – powiedziała Anna Komorowska. - Warto się zastanowić, skąd się biorą relacje niepartnerskie, zastanowić nad tym, jak wychowujemy swoje dzieci do pełnienia przyszłych ról w społeczeństwie. - podkreślała Pierwsza Dama.

Podczas wydarzenia, w którym udział wzięło ponad 8 ty. osób, odbyło się pięć sesji plenarnych, 25 paneli równoległych, a także różnego rodzaju warsztaty. W kuluarach - jak co roku - zorganizowano Park Kobiet, gdzie zaprezentowało się ponad 100 wystawców.

Wręczono Wielkiej Nagrody Kongresu Kobiet . Tegorocznymi laureatami zostali prof. Małgorzata Fuszara, Minister ds. Równości Płci i Przeciwdziałania Dyskryminacji oraz ambasador Szwecji, Stefana Herrstroma.

- Proponuję, żeby naszym najbliższym dniem kobiet był dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego, żebyśmy w tym dniu popierali kobiety i głosowali na kobiety.  – zachęcała Małgorzata Fuszara.

 

czytano: 1679 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Koło Gospodyń Wiejskich

  Koła Gospodyń Wiejskich to jedne z najstarszych i najliczniejszych organizacji społecznych w Polsce. Działają we wszystkich województwach, powiatach i gminach w kraju. Pierwsza ...
dalej
Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Na terenie gminy Olsztyn znajduje się największy rezerwat na Jurze - SOKOLE GÓRY, a w nim najgłębsza znana jurajska jaskinia STUDNISKO o głębokości ...dalej

Sokole Góry
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018