Akademia Pana Chopina w Biskupicach

Strona główna » Aktualności » Akademia Pana Chopina w Biskupicach

wielkość tekstu:A | A | A

 
 
Ponad 170 osób zgromadził 22 sierpnia koncert Akademii Pana Chopina, na który ks. Jan Lisiecki i wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski zaprosili mieszkańców do Kościoła w Biskupicach. 
 
Na pianinie zagrał Robert Gawroński - profesor w Zakładzie Dydaktyki Instrumentalnej Instytutu Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Prodziekan ds. Nauki Wydziału Wychowania Artystycznego AJD. Na trąbce Piotr Nowak - student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Hochshule fur Musik Hanns Eisler w Berlinie, laureat licznych konkursów. 
 
Każdy z uczestników koncertu otrzymał bibułkowego kwiatka, a po koncercie mógł przelać swoje wrażenia na karty pamiątkowej księgi. 
 
Akademia Pana Chopina to pomysł Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie. Organizatorami cyklu koncertów Chopinowskich są: Jurajskie Stowarzyszenie Twórców Ludowych przy współpracy z Fundacją im. Edwarda, Jana i Józefiny Reszków, Samorządowym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Janowie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mstowie. Jeden z koncertów udało się zorganizować w Biskupicach. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. 
 
- Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie za inicjatywę koncertu oraz ks. Proboszczowi Janowi Lisieckiemu za organizację i współpracę realizacyjną. Koncert bardzo się podobał i już myślimy o następnym – powiedział Tomasz Kucharski, wójt Gminy. 
 
Warunkiem postawionym przez program, dzięki któremu udało się sprowadzić artystów i profesjonalny fortepian, było przeszkolenie dwóch osób w kierunku promocji kultury. Po szkoleniu, które odbyło się w OPK "Gaude Mater", osoby te zajęły się promocją koncertu.
 

czytano: 2066 razy

źródło: UG Olsztyn

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Parafia w Zrębicach istniała już w 1334 roku w spisach świętopietrza wymieniana jako Sdrzambicze (miejsce wytrzewione z krzaków i lasów). Według ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018