XIX Ogólnopolski Przegląd Abstynenckiej Twórczości Artystycznej ZAMCZYSKO 2010

Strona główna » Aktualności » XIX Ogólnopolski Przegląd Abstynenckiej Twórczości Artystycznej ZAMCZYSKO 2010

wielkość tekstu:A | A | A

W sierpniu, miesiącu trzeźwości jest okazja aby śmiało i odważnie zamanifestować przeciwko nadmiernemu spożyciu alkoholu i innych używek. 

Tą okazją był Ogólnopolski Przegląd Abstynenckiej Twórczości Artystycznej zorganizowany w naszym Olsztynie siedemnasty rok z rzędu. 

Mimo deszczowej pogody do udziału w przeglądzie zgłosiła się rekordowa ilość osób. Odwiedzili nas przedstawiciele klubów abstynenckich z: Bielska Białej, Brennej, Bytomia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Dobrego Miasta, Grodziska Mazowieckiego, Jarocina, Katowic, Knurowa, Konina, Koszęcina, Kraśnika, Legionowa, Lublina, Lwowa, Łodzi, Pleszewa, Praszki, Pułtuska, Radomia, Rzeszowa, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Świnoujścia, Tarnowskich Gór, Warszawy, Zabrza, Złotoryi. 

Głównym przesłaniem imprezy było uwypuklenie odnowy duchowej i intelektualnej, jako ważnego elementu w procesie trzeźwienia. 

W intencji osób i rodzin z problemami uzależnień ks. Prałat Ryszard Grzesik odprawił uroczystą Mszę świętą, a Marek z Legionowa dał świadectwo swojej dwudziestoletniej abstynencji. 

Organizatorami Przeglądu byli Trzeźwościowe Stowarzyszenie Kulturalno - Turystyczne w Katowicach i Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie. 

W Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie działa Punkt Konsultacyjny dla Osób Dotkniętych Przemocą i Problemem Alkoholowym, który prowadzi doradztwo w zakresie rozwiązywania problemów rodzinnych w oparciu o kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz kodeks karny. Służy pomocą mieszkańcom Gminy w udzielaniu bezpłatnego doradztwa w tym zakresie, kierunkuje potrzeby osób wymagających wsparcia psychologicznego, dociera do środowisk zagrożonych alkoholizmem. Punkt czynny jest w każdy poniedziałek w godz. 16.00 - 18.00.

czytano: 2706 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Na terenie gminy Olsztyn znajduje się największy rezerwat na Jurze - SOKOLE GÓRY, a w nim najgłębsza znana jurajska jaskinia STUDNISKO o głębokości ...dalej

Sokole Góry
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018