Konkurs kulinarny w remizie w Kusiętach

Strona główna » Aktualności » Konkurs kulinarny w remizie w Kusiętach

wielkość tekstu:A | A | A

Wczoraj w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kusiętach odbył się II etap konkursu kulinarnego pt. „Dziedzictwo kulinarne Partnerstwa Północnej Jury inspiracją do rozwoju przedsiębiorczości i aktywizacji lokalnej społeczności” organizowanego przez Partnerstwo Północnej Jury.
Do II etapu zostały nominowane potrawy przygotowane przez: P. Bernadettę Niemczyk z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich w Olsztynie, P. Janinę Ulrich, P. Irenę Tomalską oraz P. Iwonę Mizgałę.
W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Olsztyn, Tomasza Kucharski oraz Dyrektor Biura PPJ, Jerzy Motłoch, a także członkowie komisji konkursowej – Danuta Tomza oraz Beata Fąfera – Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
Jako pierwsza, swoją potrawę, czyli pyszną polewkę z ziemniakami podawaną na bogato a także delikatne kluski prażone przygotowała i zaprezentowała p. Iwona Mizgała.  Z kolei niezwykły smak wiejskiego chleba żytniego odkryła przed uczestnikami spotkania p. Janina Urlich. Wzmocniony dodatkowo smalcem i ogórkami małosolnymi  smakował wybornie. Z kolei, nagrodzone certyfikatem przez Częstochowską Organizację Turystyczną w kategorii potrawa regionalna, smaczne oponki serowe z Olsztyna, zostały przygotowane i zaprezentowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Olsztyna. Jako ostatnia, prezentacji potrawy dokonała Irena Tomalska serwując pyszny sernik z brzoskwiniami w towarzystwie nalewki miętowej.
Dziękujemy uczestniczkom konkursu za przygotowanie i profesjonalny serwis nominowanych potraw. Komisja Konkursowa zachwyciła się smakiem potraw, ich historią i prezentacją.
 

czytano: 1048 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Najlepsze warunki do uprawiania Nordic Walking w gminie Olsztyn dają Sokole Góry. Pierwszy Jurajski Zjazd Miłośników Nordic Walking w Gminie Olsztyn ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018