Nowy sprzęt dla OSP

Strona główna » Aktualności » Nowy sprzęt dla OSP

wielkość tekstu:A | A | A

Aparaty powietrzne, pompy szlamowe, piły motorowe, maszt oświetleniowy czy turbowentylator to sprzęt, który wzbogacił wyposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Olsztyn.

Jednostka OSP w Olsztynie doposażyła część bojową w cztery nowe aparaty ochrony dróg oddechowych, turbowentylator, agregat prądotwórczy, maszt oświetleniowy i dziesięciometrową drabinę. Sprzęt zakupiono za ponad 18 000 zł. Środki w kwocie 13 460 zł jednostka pozyskała z Krajowego Sytemu Ratowniczo-Gaśniczego za udział w akcjach ratowniczych w 2010 r. Pozostałą kwotę jednostka sfinansowała z środków własnych. Gmina pokryła koszty remontu samochodu bojowego jednostki tj. ponad 20 000 zł.

- Sprzęt chroniący drogi oddechowe to podstawowe i niezbędne wyposażenie ratowników w akcjach. Wiodącej w gminie jednostce olsztyńskiej z pewnością posłuży w niesieniu pomocy poszkodowanym. - mówi Prezes Zarządu Gminnego OSP, Wójt Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski.

Z budżetu Gminy Olsztyn za kwotę 7 800 zł zakupiono trzy pompy szlamowe dla Biskupic, Kusiąt i Przymiłowic oraz  dwie piły motorowe, które trafiły do Kusiąt i Turowa. Zrębice sfinansowały zakup pompy szlamowej za 2 250 zł  z środków wypracowanych w ramach przez KSRG za udział w akcjach ratowniczych.

Władysław Sikorski, Komendant Gminny OSP podkreśla, że nowy, wysokiej jakości sprzęt z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w naszej gminie, ale również całego regionu.

MK

czytano: 1448 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W kościele olsztyńskim znajduje się niezwykły obraz, na którym, jak głosi legenda, Anioł odbił własne oblicze słynące z nieziemskiej urody.dalej

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018