Narodowe Święto Niepodległości

Strona główna » Aktualności » Narodowe Święto Niepodległości

wielkość tekstu:A | A | A

11 listopada jest datą symboliczną. Świętem odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzień ten ustanowiono świętem narodowym ustawą z kwietnia 1937 roku. Do czasu wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy – w roku 1937 i 1938. Po wojnie Narodowe Święto Niepodległości dopiero w 1989 roku wróciło do kalendarza oficjalnych świąt państwowych.

 

W naszym pięknym barokowym kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie od kilkunastu lat odbywają się z tej okazji koncerty różnych chórów i zespołów.

Tegoroczne święto uświetnił swoim występem Zespół wokalno – instrumentalny „KARLIK” złożony z artystów, którzy na co dzień pracują w zespole Pieśni i Tańca „ŚLĄSK”. Narodowe pieśni patriotyczne i sakralne przeplatane poezją w wykonaniu zespołu skłaniały do refleksji nad historią naszego kraju i skomplikowanymi losami pokoleń Polaków.

- Ten koncert to piękna i wzruszająca lekcja historii, lekcja patriotyzmu i miłości do Ojczyzny – powiedział ksiądz Prałat Ryszard Grzesik.

Zaapelował również do wszystkich mieszkańców gminy Olsztyn, aby za rok 11 listopada wszystkie domy ozdobione były polską flagą narodową.

Honorowy patronat nad koncertem sprawował Wójt Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski.

Organizatorem koncertu był: Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie.     
         
Sponsorem -  Bank Spółdzielczy w Poczesnej.

Mariola Matysek

czytano: 2296 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Niepowtarzalna sceneria zamkowego wzgórza i okolic Olsztyna służyła znakomitym reżyserom do kręcenia ujęć znanym filmów: Rękopis znaleziony w ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018